Reklama
Autopunk

Německá policie tvrdě zakročila proti domnělému nelegálnímu závodu. Žádný se ale nekonal

Účastníci si o celé situací myslí něco jiného než policie. Tu na ně zavolal neznámý řidič
Zdroj: www.autoblog.nl

Některé německé zákony jsou pro řidiče velmi přísné. Už jsme informovali o tom, že s výrazným polepem auta se v Německu s nadšením příslušníků nesetkáte, kvůli zlatému či stříbrnému polepu vozu o něj můžete dokonce přijít. Stejně tvrdě ale policisté postupují v případě nelegálních závodů vedoucích přes jejich území. A to i v případě těch domnělých.

Kdo dojede, vyhraje

Závodění se dle policie měla dopustit skupina řidičů z Nizozemí, která se ze své domoviny vydala na cestu do Rakouska. V Německu ale přišly problémy spočívající v tom, že všechny posádky, celkem 12 lidí, jely ve starých a totožně polepených autech. Bylo tedy naprosto jasné, že patří k sobě.

Nešlo ovšem o žádné supersporty, právě naopak! Podmínkou účastí na tomto výletu bylo pořízení auta, které ve své době nestálo víc než 100 000 guldenů. A protože v Nizozemsku mají od roku 2002 euro, šlo, jak vidno, o minimálně osmnáct let staré ojetiny. Jediným novým autem v celé skupině byl doprovodný Ford Ranger. Účastníci akce zdůrazňují, že v žádném případě při této akci nešlo o rychlost, ale o to dojet. Obdobné výlety po světě pořádal třeba i Top Gear, kdy se ještě i Clarkson, Hammond a May vydávali do různých koutů světa ve starých a notně ojetých autech. Kdo dojel, vyhrál.

Verze německé policie

Německá policie se pro webový magazín merkur.de pochlubila rozprášením nelegálního automobilového závodu. Mělo se tak stát na dálnici A95 poblíž Garmisch-Partenkirchen, kde měli policisté několik kilometrů pronásledovat účastníky onoho závodu. Zavolali je sami řidiči jedoucí po dálnici, kteří si aut všimli a policii tvrdili, že jedou rychleji, než je povoleno. Policie už dle magazínu o akci navíc věděla - jeden z účastníků měl ve Starnbergu údajně ohrozit matku s dítětem, když jim nedal přednost na přechodu pro chodce. Policie dále tvrdí, že účastníci akce vyhazovali z auta dýmovnice.

Všechna auta z pětičlenného konvoje byla nakonec odstavena a všichni účastníci akce ve věku 18-55 let byli převezeni na policejní stanici ve Weilheimu. V odstavených autech byly opravdu nalezeny legálně koupené dýmovnice. Jednomu z účastníků, konkrétně 51letému muži, byl zadržen řidičský průkaz do doby, než zaplatil blíže nespecifikovanou pokutu, mluví se o čtyřmístné částce, za ohrožení dítěte na přechodu pro chodce. Policie se dále k případu nevyjadřuje.
Reklama

Verze účastníků akce

Nizozemští účastníci výletu s ojetinami se vyjádřili pro magazín autoblog.nl a jejich verze je oproti té německé v některých detailech poněkud odlišná. Nejprve se hodně podivili nad tím, že jsou v Německu vykreslováni jako zločinci ohrožující životy všech kolem. Připomínají, že opravdu nešlo o žádné závodění, jen měli stejně polepená auta a chtěli si užít výlet po Evropě. Zároveň doufali, že vzhledem ke stáří aut všichni dojedou.

Přiznali, že si v německém obchodě Aldi opravdu koupili dýmovnice, ale rozhodně je nezapalovali za jízdy. Jednu zapálili na parkovišti. Co se toho ohrožování dítě týče, bylo prý vyšetřování celkem zajímavé. V koloně za jedním policejním autem dojeli všichni účastníci domnělého závodu na policejní služebnu, aby bylo možné zjistit, kdo vlastně měl projet semafor na červenou a ohrozit chodce. Nakonec se prý ukázalo, že jeden z řidičů opravdu nezastavil před přechodem, ale nikoho neohrozil. Žena s dítětem do vozovky nevstoupila, neboť si včas auta všimla.

Záběr z kamer byl ale tak špatný, že policisté dlouho nemohli přijít na to, který z řidičů to byl. Nakonec to bylo přisouzeno onomu výše zmíněnému 51letému řidiči, který musel zaplatit čtyřmístnou pokutu. Mezi tím jim byla důkladně zkontrolována auta, prý až po hladinku kapaliny do ostřikovačů. Po zaplacení pokuty a po kontrole policisté účastníky akce propustili a ti tak mohli pokračovat dále.
Reklama

Diskuze

Andy - 31.01.2020 18:15:05
Evidentní šikana.
Mirek - 02.02.2020 10:34:59
Ahoj a to chteji takovy postup policie zavest i u nas vsude jsou kamery kdykoliv vas muzou prolustrovat a dodatecne zaplatit pokutu proste statni sikana .

Závodní auta umí i létat. Chce to ale pevné nervy a plyn na podlaze

Dlouhé a nebezpečné skoky nejsou v rallye výjimkou. Je ale potřeba na ně speciálně připravit auto
30.12.2019 10:46
|
0
Reklama

Tipy německých STK na auta, která roky vynikají spolehlivostí: levný ford, rodinný VW, SUV od Hondy

Pátrali jsme ve statistikách s názvem TÜV Auto Report 2020 po dostupných a kvalitních ojetinách
15.11.2019 17:29
|
18
Reklama

BMW Z4 M40i umí být autem pro závodníka i slečinku. Stačí stisknout pokaždé jiné tlačítko

Největší nevýhodou téhle hračky pro radost je její cena. Testovaný vůz stál více než dvě mega
19.09.2019 20:15
|
0

V Německu uvažují nad zákazem SUV ve městech. Jsou prý příliš velká a nebezpečná

Debaty o zákazu odstartovala vážná nehoda, při které do chodců najel řidič v Porsche Macan
11.09.2019 09:15
|
2

Úřady tlačí elektromobilitu. Její rozvoj ale brzdí vysoké ceny i nedostatek materiálů

Nejvíce chybí cenné kovy, které jsou potřeba pro výrobu baterií. I proto jsou elektromobily drahé
29.07.2021 18:19
|
0

Motorkář svojí chybou způsobil požár auta s maminkou a kojencem. Nová kampaň Besipu je drsná

Organizace chce videem upozornit na kampaň „Nemyslíš-zaplatíš“. Nehoda naštěstí dopadla dobře
29.07.2021 07:01
|
4
Reklama

Sdílená auta štvou rezidenty, zabírají téměř bezplatně místa v zónách. Praha jim zpřísní fungování

Carsharingové firmy mohou fungovat jako skryté autopůjčovny. Zájem Pražanů o sdílená auta ale roste
28.07.2021 10:36
|
6

Řidiči si mohou oddechnout. Pivní kola blokující dopravu zmizí z pražských ulic

O zákazu rozhodl Nejvyšší správní soud a platný je ve většině částí Prahy
27.07.2021 08:03
|
0
Reklama
Autosalon TV