Reklama

Experti Autosalonu

František Fiala

Původně strojař, potom filozof a posledních třicet let motoristický novinář. Autosalon na TV Prima dělá vlastně od jeho začátku.

Co nejvíc mě baví na Autosalonu?
Různorodost. Jednou točíme drahé auto, podruhé sporťáka, potřetí lidový vůz za dvě stě tisíc. Najednou šup a natáčíme servisní techniku, cyklistické závody, mistrovství světa v hokeji, a tak bych mohl dále pokračovat. Rozhodně žádná nuda.

Můj nejsilnější zážitek z natáčení?
Těch bylo mnoho. Asi nejsilnější když jsem skákal s autem do vody nebo do dálky, hořel v něm či dělal crash testy.  Ten zážitek - adrenalin spočíval ne snad v tom, že by se mi něco mohlo stát, ale ze zodpovědnosti, abych udělal přesně to, co jsem měl. Záběry totiž nešly zopakovat, navíc u toho bylo vždy hodně diváků a ty nešlo zklamat.

Splnil jsem si díky AS nějaký klukovský sen?
Ano, ano, ano. Dělám kolem aut, což je vlastně sen každého chlapa (a jak zjišťuji i mnohých dam). Mohu jezdit rallye, závody na okruzích, zkoušet auta v mezních podmínkách na silnici, dráze, ledových jezerech či v náročném terénu. Dělat kaskadérské kousky. Mohu se seznamovat s nejnovějšími technologiemi, cestovat po světě, dokonce jsem pracoval i na výrobní lince v automobilce a vyrobil pár aut. Co více si přát?!
Reklama

Jan Říha

Narozen 26. 10. 1973 v Praze.

Třináctinásobný účastník Rallye Dakar v roli reportéra spojil svůj profesní živots auty v roce 1994, kdy nastoupil na pozici redaktora a moderátora pořadu Motorevue do Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím motoristické adopravní redakce známé jako Zelená vlna.

Od roku 2017 působil jakošéfredaktor časopisu SUV magazín a webů iSUV.cz a autoECO.cz. Začátkem roku 2018 se stal členem týmu moderátorů Autosalonu TV Prima.

Televizní zkušenosti nabíral v roce 1998 jako komentátor přímých přenosů závodů formule 1 na TV Prima, moderátor zpráv ČT 24 i pořadu Pěna dní.

1994 – 2017 redaktor a později vedoucí dopravního a motoristického vysílánív Českém rozhlasu
2017 – 2018 šéfredaktor časopisu SUV magazín a webů iSUV.cz a autoECO.cz
od 2018 moderátor Autosalonu TV Prima
1996 a 97 reportér v expedici Camel Trophy /Borneo a Mongolsko/
1998 komentátor přímých přenosů závodů formule 1 na TV Prima
2005 – 2018 reportér na 13 ročnících Rallye Dakar
Reklama

Josef Vrtal

Vystudoval herectví a částečně obor scenáristika a dramaturgie. Pohyboval se v dabingu, televizích i rozhlasech. Víc jak 20 let dělá pořady o autech. Aktuálně pracuje jako moderátor v pořadech Autosalon a Fotr na tripu.

Martin Müller

Od mala jsem automobilovým fanatikem. Při studiích na vysoké škole jsem se proto začal živit jako novinář mezi auty a vášeň mi zůstává dodnes. Jen zkušenosti jsou po víc než deseti letech testování o kousek dál.

Jsem toho názoru, že aby novinář mohl auto vyzkoušet komplexně, musí ho umět také správně řídit, a proto se, kdykoliv je to možné, aktivně snažím zlepšovat a na okruzích vždy najít alespoň ještě pár setin k dobru.

 Proč Autosalon.tv?V současnosti mě můžete spatřit na vlastním youtube kanále MM Automotive, coby Muldixe, a v televizi Prima, kde moderuji cyklistický magazín, protože dlouhé roky závodím ve sjezdu.

Autosalon je ale něco jiného. Je to výzva! Auta totiž nejsou jen čtením z brožury, ale mají duše. Jsou výsledkem tisíců hodin vývoje extrémně chytrých lidí, a aby je člověk v pár minutách dokázal správně uchopit, projet a představit, je potřeba být sakra dobrý! A kde se přiučit víc než v nejsledovanějším motoristickém magazínu?!

Ondřej Hrubeš

Jsem jen kluk, který má rád auta. Co si pamatuju, vždy to byla moje největší vášeň. Nestudoval jsem novinařinu, přesto mě životní cesty svedly k tomu, že o nich od roku 2018 píšu a mluvím. Neřeším znáček na kapotě ani styl pohonu. Zajímá mě jen, jestli je auto dobré, a umím si ho užít, ať pode mnou duní mocná V8, nebo bzučí baterky.

Většina lidí mě zná z YouTube kanálu Hrubis, který jsem založil, a je věnovaný testům aut všech druhů i kategorií. Auta jsou pro mě o emocích a příběhu, v Autosalonu je s vámi budu sdílet.

Pepa Sršeň

Vlastním jménem Josef Šiler, kaskadér, testovací jezdec instruktor jízdy na motocyklu a majitel motoškoly. Několikrát se zapsal svými kousky na mašinách do Guinessovy knihy rekordů. Šumavský patriot. Narodil se v Klatovech, kde také žije.

Radka Balousová

Jsem řidička kamionu, jezdila jsem 13 let po Unii a na tom jsem založila YouTube kanál, kde natáčím život na kolech.

Vyučila jsem se automechanikem, ale autům se teď věnuju z hlediska ježdění a testování.

Mám za sebou pár amatérských závodů v autocrossu a demoličním derby. Těmto koníčkům se věnuji ve svém volném čase :)

Pro Autosalon testuji převážně kamiony a užitková auta, protože k nim mám nejblíž a jsem v nich jako doma. Doslova.

Jsem sice žena, duší jsem ale spíš malý kluk :-D

Tereza Tobiášová

Jmenuju se Tereza Tobiášová a nejsem expert na auta!

Nejsem automechanik a nejsem ani letecký inženýr. Jsem prostě ženská, co má ráda auta a posuzuje je podle toho, jak se v nich jezdí obyčejným smrtelníkům, jako je 90 % diváků Autosalonu.

Řídím 18 let, za tu dobu jsem rozstřelila jedno auto a to bylo to první. Tři týdny potom, co jsem si ho koupila, jsem uklouzla na sněhu. Od té doby řídím sakra opatrně a nenechám se ničím vykolejit.

Kromě aut (umím všechny kontrolky, popisky a kdyby na to přišlo, vyměním i žárovku nebo kolo), se věnuju cestování a muzice. Nezpívám, neskládám, ale hlavně na festivalech jsem jako doma. Moderuju je celé léto a neumím si ho představit bez muziky a koncertů.

Když zrovna nepracuju… A to je teda málokdy, pak právě cestuju a píšu.

Až někde uvidíte malou blondýnu, co nezavře pusu a všude poslouchá muziku, jsem to já!
Reklama
Autosalon TV