Reklama
Řidičův chleba

Toto jsou nejnebezpečnější úseky českých silnic v loňském roce. Bouralo se tu často a vážně

Riziková místa se najdou v každém kraji. Nejproblémovější byla křižovatka u středočeských Bečvár

1. Křižovatka silnice I/2 - okres Kolín, katastr Poďousy

Zdroj: Allianz Automapa

Silnice leží poblíž obce Bečváry, konkrétně severně od vesnice Poďousy, Loni zde došlo k celkem 13 nehodám, z toho dvě byly vážné. Tři lidé si odsud odnesli těžká zranění, 17 lidí utrpělo lehká. Zajímavé je, že žádná z havárií se neodehrála v lednu, únoru, říjnu a listopadu, kdy naopak tradičně povětrnostní podmínky řidičům příliš nepřejí. V prosinci taktéž došlo pouze k jedné havárii.

2. Křižovatka na silnici I/9 – Liberecký kraj

Zdroj: Allianz Automapa

Tato křižovatka, která se nachází kousek od Jestřebí u České Lípy, byla jako problematická sledována už před více než 10 lety. Ovšem až v roce 2019 se zapsala do seznamu těch opravdu nebezpečných. V loňském roce zde došlo k 10 nehodám, z toho ke dvěma vážným. Dva lidé se zde těžce zranili a 11 si odneslo zranění lehčího rázu.

3. Křižovatka silnic I/14 a II/298 – Dobruška - Královehradecký kraj

Zdroj: Allianz Automapa

V roce 2019 zde došlo k celkem 7 nehodám, z nichž dvě byly vážné. Jeden člověk při nich na místě zemřel, jeden se těžce zranil, a dva si odnesli zranění lehčí. K pěti ze všech těchto nehod došlo na podzim a v zimě.

4. Silnice I/16 – okres Mělník

Zdroj: Allianz Automapa

Jde o rovný a přehledný úsek v katastru Nová Ves u Nelahozevsi, ale právě na takových přehledných místech se často stávají ty nejvážnější nehody. V roce 2019 se zde staly sice jen dvě nehody, ale byly velmi vážné. Při každé zemřel jeden člověk a dalších 11 bylo lehce zraněno. 

5. Silnice I/37 – Pardubický kraj

Zdroj: Allianz Automapa

Znovu jde o poměrně přehledný a krátký úsek, kde ovšem došlo také ke dvěma vážným dopravním nehodám se dvěma mrtvými čtyřmi lehce zraněnými.

6. Silnice I/9 – okres Česká Lípa

Zdroj: Allianz Automapa

Šestým nejrizikovějším místem je úsek jen kousek od místa, které se umístilo jako druhé. Na silnici v sezóně často jezdí motorkáři a zároveň i cyklisté. V roce 2019 se zde staly tři nehody, ze kterých si dva lidé odnesli těžká zranění.

7. Křižovatka na silnici I/30 – Ústecký kraj

Zdroj: Allianz Automapa

Sedmé nejrizikovější místo České republiky je velká křižovatka u Chlumce u Chabařovic. V loňském roce se zde stalo pět dopravních nehod, při kterých jeden člověk přišel o život a další byl vážně zraněn.

8. Křižovatka na silnice I/22 - okres Strakonice

Zdroj: Allianz Automapa

Na osmém místě se umístila další velká křižovatka, kterou najdeme v Jihočeském kraji u Střelských Hoštic. Během roku 2019 se na jednom krátkém úseku staly dvě nehody, ze kterých si jeden člověk odnesl velmi vážná a jeden lehká zranění.

9. Silnice I/38 – kraj Vysočina

Zdroj: Allianz Automapa

Velmi frekventovaná silnice u Jihlavy zahrnuje úsek, kde se v loňském roce staly dvě nehody, které si vyžádaly jeden lidský život a v jednom případě i velmi vážná zranění.

10. Silnice I/24 – Jihočeský kraj

Zdroj: Allianz Automapa

Stejně jako osmé místo, je i to desáté v Jihočeském kraji. V tomto případě jde o úsek silnice I/24 v okrese Jindřichův Hradec. Jde o silnici v Lomnici nad Lužnicí, kde sice řidiči nijak rychle jezdit nesmí, přesto se zde staly dvě nehody se dvěma velmi vážně zraněnými lidmi.
Reklama
Autosalon TV