Československý hit
Tisícovka se záhy po uvedení na trh stala hitem, a to nejen v Československu. Karoserie nabízela dostatečný prostor. Díky motoru vzadu mělo auto dva kufry pro zavazadla. Jeden pod přední kapotou (220 l) a druhý, menší, za zadními sedadly. Lůžková úprava zase dovolovala po sklopení opěradel předních sedadel do roviny se zadními sedáky vytvořit prostor pro dvě ležící osoby.
Nízká hmotnost, pouze 755 kg, umožňovala i při skromném výkonu litrového motoru se staromódním rozvodem OHV a maximem 30,9 kW dosahovat maximální rychlosti 120 km/h. Spotřeba sedm až osm litrů benzin u na sto kilometrů byla více než příznivá. Dobře zatížená zadní náprava dávala tisícovce dobré šance vyhrabat se z bláta či sněhu. Mnohem lépe než vozům s motorem vpředu a zadním pohonem.
V srovnávacím testu německého magazínu Sport, který byl vydán na 40 stranách, kde postavili Škodu 1000 MB proti Renaultu 8, skončila Škoda jako druhá s odstupem jen dvou bodů. A to pouze kvůli horším servisním službám. Píše se tu, že "Škoda 1000 MB poskytuje služby, které převyšují svou třídu, a že z pohledu ceny je to vlastně čtyřdveřový volkswagen brouk. Je to nejmodernější auto východoevropské produkce a dokáže držet krok s prominentními představiteli třídy z celého světa."
Na druhé straně zahraniční novináři vyčítali škodovce různé drobné nedostatky. Například špatně umístěny kličky stahování předních oken, ostrou hranu víka skříňky před spolujezdcem nebo krátké stěrače.