Reklama
Řidičův chleba

Česká pobočka Subaru pomohla rozvézt respirátory do dětských domovů. Vyhlašuje sbírku na pomoc dětem

Po ukončení sbírky dostane jeden z dárců speciální hodinky ze sportovní divize STI
Zdroj: Tiskový servis Subaru

Současná doba není lehká pro nikoho, ale děti z dětských domovů jsou na tom ještě o něco hůř. Mají složité jak dětství, které jim v posledních měsících znepříjemňuje ještě pandemie koronaviru, tak následný start do dospělého života. České zastoupení značky Subaru se rozhodlo, že to tak nenechá a něco s tím zkusí udělat. Spojilo se s triatlonistou Tomášem Slavatou a do domovů po celém Česku rozvezli desetitisíce respirátorů a roušek. Krom toho také rozběhli speciální dražbu limitovaných hodinek, jejíž výtěžek poputuje do domovů, které to potřebují nejvíce.

Hybridní XV jako parťák na opravdu dlouhý výlet

Dětské domovy to v současné době mají asi nejnáročnější. Ve své péči mají stovky a tisíce dětí, se kterými musí zvládat jak nákazu samotnou, tak třeba distanční výuku. Navíc se tyto organizace většinou potýkají s nedostatkem financí, a tak vybavit všechny děti a zaměstnance dostatečným množstvím ochranných pomůcek není snadné a už vůbec ne levné. Proto se Subaru spojilo s Tomášem Slavatou a společně do 66 dětských domovů rozvezli rozvést 9750 respirátorů FFP2, 18 900 třívrstvých roušek a 6500 dětských roušek. Mimochodem, nejen, že Tomáš to všechno nakoupil sám se svými přáteli, ale rozvézt se mu to povedlo během jednoho jediného dne.

A protože na takový maraton je potřeba pořádné auto, dodalo Subaru Tomášovi na náročnou cestu model XV e-Boxer. Označení modelu napovídá, že má elektrifikovanou pohonnou jednotku, což v tomto případě znamená, že benzinovému dvoulitru pomáhá elektromotor s výkonem 16,7 koně a točivým momentem 66 Nm. Celkem má pohonné ústrojí výkon 150 koní a točivý moment a 194 Nm. A mimochodem, elektromotor v tomto modelu rozhodně není jen do počtu, jak to většinou u mild hybridů bývá. Nejen, že pohání všechna čtyři kola, ale navíc je schopen se o pohyb auta postarat zcela sám, tedy bez pomoci spalovací jednotky.

Když nepomůže reálná rodina, musí někdo jiný

Ovšem rozvozem respirátorů a roušek spolupráce Tomáše a Subaru neskončila. Vymysleli speciální dražbu, do které se můžete zapojit i vy a přidat se tak k dobré věci. České zastoupení značky proto vyhlašuje dražbu hodinek z limitované edice Subaru Tecnica International. K dispozici je 300 kusů pro celý svět a jedny teď mohou být i vaše. Stačí se zúčastnit dražby, která probíhá na webu zazij.subaru.cz, přičemž cílem je vybrat alespoň 100 000 Kč.

Ty pak budou rozděleny těm nejpotřebnějším. Jeden z dražitelů pak bude vylosován a dostane ony hodinky jako poděkování za příspěvek na dobrou věc. Subaru k tomu jen dodává: „Hodinky STI získá dárce, který k okamžiku ukončení sbírky přispěl nejvyšším darem, případně součtem více darů. V případě, kdy nejvyšším darem ve stejné výši přispěje více dárců, získá hodinky dárce, který touto částkou přispěl jako první.“
Reklama

Limitovaná edice v černém provedení

Hodinky nesou označení STI 2021 Black Limited Edition. Najdete je na webu subaru-butik.cz a jejich cena je 22 021 Kč. Inspirovány jsou leteckou historií japonské automobilky, přičemž se jedná se o limitovanou sérii 300 kusů. V Česku se do prodeje dostalo jen 16 kusů. Jejich systém pohonu je mechanicko - automatický s ručním vinutím, pouzdro je vyrobeno z titanu a hmotnost jen 135 gramů. Každé hodinky pak mají svoje jedinečné výrobní číslo a jen pro zajímavost, pro Česko byla vyčleněna čísla od 264 do 281.

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Koronavirus mění dopravní předpisy. V Německu platí zákaz řídit se slunečními brýlemi a rouškou

Řidič musí být ze zákona za volantem rozpoznatelný pro kamery. Proto s rouškou nesmí mít ani čepici
22.02.2021 07:52
|
13
Reklama

U legendárního Subaru Impreza WRX STI neplatí, že čím starší, tím levnější. Levně se sehnat nedá

Udržovaný exemplář z první generace může stát stejně jako nejnovější generace čtvrtá
16.12.2020 19:53
|
0

Nové Subaru Outback potěší osvědčenou mechanizací i nezměněnými cenami

Na silnicích se objevuje nový Outback. František jej důkladně proklepl v televizním Autosalonu
13.11.2020 10:48
|
1

Nejdřív drifty u obchoďáku, pak zběsilé ujíždění policii. Řádění řidiče ukončily až namířené zbraně

Řidič byl přitom střízlivý, nebyl pod vlivem drog a ani neměl problém s řidičákem.
17.06.2022 10:03
|
4

Auta se po silnici rozsypala jako hračky. Řidič kamionu totiž nedodržel zásadní pravidlo

Převrácená souprava zablokovala silnici na několik hodin. Škoda se vyšplhala do milionů korun
15.06.2022 09:30
|
13
Reklama

Vlakový přejezd ve Studénce přitahuje problémy. Řidič dodávky na něm předvedl něco nepochopitelného

Udělal špatně vlastně úplně všechno. Když už na koleje vjel, měl závory prorazit
14.06.2022 10:25
|
2

Povinné ručení kryje jen obvyklé užívání auta. A následky sexu v něm opravdu nejsou

V Americe se ale jedna žena soudí o miliony za to, že se při sexu v autě nakazila HIV
13.06.2022 17:05
|
6
Reklama
Autosalon TV