Reklama
Řidičův chleba

Kdo chce víc, nemá nic. Kvůli české hamižnosti a neohleduplnosti končí u Lidlu dobíjení zdarma

Řidiči elektromobilů svým chováním sami přispěli k tomu, že se řetězec rozhodl dobíjení zpoplatnit
Zdroj: Tiskový servis BMW

Vyčůraná nátura se našemu obyvatelstvu opravdu nezapře. Obchodní řetězec Lidl totiž poskytuje dobíjení elektromobilů zdarma pro své zákazníky. Někteří toho ale dosti zneužívají a do obchodu navíc ani nakupovat nechodí. Prostě přijedou na parkoviště, začnou nabíjet zadarmo a takhle tam vydrží i několik hodin v autě, než bude baterie elektromobilu plná.

Bitky o dobíjecí místo

Samozřejmě se do střetu dostávají dva tábory. Lidé, co do obchodu opravdu šli a chtěli si mezi tím napojit auto na nabíječku a pak ti, kteří sosají energii zdarma a nějaká pravidla o nákupu je zpravidla nezajímají. Proč taky, když je to tu na zlatém podnosu a zadarmo. Druhá skupina tak brání té první, aby se na nabíječku připojila, neboť chtějí pouze využít benefitu, který Lidl pro ně poskytuje. Stačí totiž po 40 minutách, kdy se stojan vypne, vyndat a znovu napojit konektor, čímž začne běžet dobíjení znovu.

S tím jak roste obliba elektromobilů, roste i chuť nabít kdekoli zadarmo. Výjimku tak netvoří ani obchodní řetězec Lidl, kde je často rušno a na místě musí zasahovat policisté. Přetahování se o kabel a hádky o to, kdo má či nemá právo nabíjet jsou tu velmi časté. A to i přes fakt, že si druhá skupina neuvědomuje fakt, že dobíjení zdarma je tu pouze pro zákazníky, kteří jdou do obchodu nakoupit, nikoli tedy pro ostatní, kdo chtějí ušetřit.

Lidé si za to můžou sami

Bezplatné dobíjení bude podle všeho tedy brzy minulostí a nově si lidé budou muset za nabíjení během nakupování zaplatit. Poděkovat za to můžete všem lidem, kteří když je někde něco zadarmo, tak z toho chtějí vysosat co nejvíce. Možnost jak ušetřit pár stovek rozumným lidem, tak bude pryč a Lidl se přidá k dalším podnikům, které ruší dobíjení elektromobilů zadarmo.

Na svých internetových stránkách zatím informuje o bezplatném využití dobíjecích stanic, ale jak uvedl tiskový mluvčí Lidlu Tomáš Myler pro Autosalon.tv, může být vše brzy jinak: „I nadále vnímáme jako přidanou hodnotu právě ve spojení možnosti dobít elektromobil během času stráveném nakupováním v naší prodejně. Vzhledem k okolnostem jsme se proto rozhodli v průběhu srpna 2022 postupně zpoplatnit dobíjení u našich prodejen. Platba za dobíjení bude realizována prostřednictvím webové aplikace externího partnera. Výhledově plánujeme integrovat funkci dobíjení do naší zákaznické aplikace Lidl Plus.“

Do budoucna si tedy ten, kdo bude chtít dobíjet v Lidlu svůj automobil, bude muset ze stojanu pomocí chytrého telefonu načíst QR kód. Ten ho přesměruje na platbu. Jakmile se částka za 1 kWh odsouhlasí, začne proces dobíjení. Ceny jsou stanoveny na 5,9 Kč/kWh vč. DPH u AC dobíjení a 6,9 Kč vč. DPH u rychlého DC dobíjení. Dobíjecí stanice, které jsou zpoplatněny poznáte snadno, je u nich QR kód a návod, jak dobíjet.

Reklama

Diskuze

Dragounova - 10.02.2023 00:56:02
Dobrý den, potřebujete půjčku, máme všechny typy půjček, její služby jsou velmi spolehlivé, kontaktujte paní Rousovou pro svou nebankovní půjčku od 30 000 do 60 000 000 Kč s velmi dostupnou sazbou. pro více informací kontaktujte její e-mail: rousovapetra7
ricoras - 07.08.2022 12:10:32
Trochu respektu by nezaškodilo k našemu národu nejsme ti nejhorší jak se pořád píše.

Menší elektromobily v bezpečnosti pokulhávají. Větším se naopak daří lépe než spalovacím autům

Zaměřili jsme se na bezpečnost čistě elektrických vozů. Jsou doopravdy nebezpečnější než spalovací?
29.06.2022 19:30
|
2
Reklama

Elektromobily musí po nehodě obvykle zamířit do karantény. Má zabránit požáru v autoservisu

Nehody aut na elektřinu, jako byla i ta Jágrova, servisy řeší individuálně. Jsou velmi opatrné
28.06.2022 07:35
|
5

Tým Autosalonu ustanovil světový rekord. S elektromobilem projel 14 zemí za 24 hodin a pět minut

Že se s autem na baterky nedá dálkově cestovat? Hyundai Ioniq 5 za den ujel 1875 kilometrů
11.05.2022 21:00
|
18

Ceny elektromobilů v bazarech klesají. Zánovní Teslu lze koupit za cenu Škody Karoq

Tesla společně se Škodou patří k nejžádanějším značkám eko aut. Podobné je to i na trhu ojetin
09.12.2023 18:15
|
2

Lada Niva se vrací v nové formě. Dostane EPS a zbaví se motorů splňujících emisní normu Euro 2

Válečný konflikt omezil dodávky některých bezpečnostních prvků. Rusko si s tím poradilo po svém
05.12.2023 18:01
|
4
Reklama

V městě motorů umí nabíjet elektromobily ze silnice. Zatím se testuje čtvrtkilometrový úsek

Indukční nabíjení ve vozovce by se v budoucnu mohlo rozšířit
04.12.2023 13:33
|
0

Nový Opel Corsa láká na úspornější jízdu. Vůbec poprvé se bude prodávat jako hybrid

Z nabídky motorizací zmizí naftová jedna-pětka. Benziny a elektromobil však zůstávají
01.12.2023 15:44
|
0
Reklama
Autosalon TV