Reklama
Nová auta

První rande s VW ID.4: Brácha Škody Enyaq má několik vychytávek, které řidiče ostatních aut překvapí

Falešné kliky, tlačítka, co se netlačkají nebo jeden čudlík na stahování dvou různých oken
Zdroj: Ondřej Běhal
Volkswagenu ID.4 stačí trojice tlačítek na stahování všech čtyř oken. Podívejte se na video, jak se přepíná mezi stahováním předních a zadních skel.

Volkswagen nechal novináře z vybraných médií krátce a staticky se seznámit s novým elektrickým SUV ID.4, sourozencem Škody Enyaq. I když staticky... Vlastně jsme se s ním i trochu rozjeli, ale pouze po reprezentační místnosti v sídle českého importéra, kde byl připraven. Každopádně jsme o něm zjistili spoustu zajímavých informací, ze kterých je jasně patrné, že to nebude pouze kopie Škody Enyaq iV.

Vysoká cena i standardní výbava

Volkswagen ID.4 je na českém trhu ve fázi předprodeje, což znamená, že v konfigurátoru jsou otevřené první varianty. Jedná se o verzi s motorem o výkonu 150 kW, pohonem zadních kol a kapacitou baterie 77 kW, která umožňuje dojezd 498 kilometrů na jedno nabití podle reálnější normy WLTP. V limitované zaváděcí sérii 1st stojí 1 224 900 korun a ve vyšší verzi 1st Max 1 473 900 korun.

Standardní výbava levnější varianty není žádné holátko. Zahrnuje například dvacetipalcová litá kola, LED světlomety, navigaci na desetipalcovém displeji, zadní kameru, vyhřívaná sedadla a spoustu dalších prvků výbavy. Auto, které jsme zkoumali, bylo v německé specifikaci Pro, která je méně vybavená než aktuální základní varianta pro Česko, ale vůz měla řadu prvků příplatkové výbavy.

"Čeští prodejci budou mít nový Volkswagen ID.4 k dispozici přibližně na konci prvního kvartálu," uvedl pro Autosalon.tv vedoucí českého zastoupení importéra značky Patrik Fejtek. Ten také potvrdil budoucí příjezd karosářské verze kupé, která se bude prodávat pod označením ID.5.
Reklama

Spousta místa na nohy, méně na hlavu a v loktech

Nový Volkswagen ID.4 jsme pečlivě prozkoumali zvenčí i uvnitř. Tam se dostanete tak, že nemusíte brát za kliku. Ta totiž není tahová. Stačí stisknout senzor v ní. Pak si sednete do sedadla řidiče s klíčkem v kapse a auto se aktivuje, není třeba žádného startovacího tlačítka.

Žádnou velkou jízdu jsme absolvovat nemohli, pouze se posouvat pár metrů tam a zpět po showroomu, což nám bylo povoleno, neboť jsme okolo sebe nešířili žádné výpary ani hluk. Místo takové jízdy jsme ale raději Volkswagen ID.4 prolezli s laserovým měřidlem v ruce a zjistili parametry jeho interiéru.

V porovnání s ostatními SUV střední třídy nabízí jedno z nejlepších míst na nohy na zadních sedadlech. Úplní dlouháni se tam ale přesto nevejdou, nebo alespoň ne u měřené verze s panoramatickým oknem. Už lidé s výškou kolem 180 cm by totiž po napřímení a položení hlavy do sedačky dřeli hlavou o strop. Ani šířka v loktech nepatří mezi nejsilnější stránky vozu. Trojice cestujících na zadních sedadlech by se hodně mačkala, což ale v praxi stejně moc nehrozí, protože prostřední místo je vyložená nouzovka.

Zavazadlový prostor patří v rámci SUV střední třídy k nejkratším, ale nejhlubším. Tedy v tom případě, že se variabilní podlaha zavazadelníku posune do nižší polohy.

Na rozdíl od některých konkurentů se spalovacími motory není elektrické SUV uvnitř moc variabilní. Zadní sedadla se nedají posouvat, ani nelze měnit sklon jejich opěradel. Lze je pouze klasicky sklápět, aniž by zajížděla do podlahy, ve kterou jsou totiž baterie.

Další podrobnosti z interiéru vozu najdete u popisků fotek ve fotogalerii v tomto článku. A pokud kliknete na tlačítko PROHLÉDNOUT pod tímto textem, seznámíme vás se dvěma zvláštnostmi nového elektrického SUV Volkswagen ID.4.

Diskuze

Pavel M. - 15.11.2020 12:31:08
Z venku se mi tedy E nijak líbí víc.
Martin - 18.11.2020 19:58:10
Tak když to mají komu prodat..... Dobrá auta už tu byla.

Sportovní verze Škody Enyaq bude vypadat jako Lamborghini Urus. Máme první živé záběry z dálnice!

Kupé-SUV ve stylu BMW X4 či Mercedesu-Benz GLC kupé přijede na trh v příštím roce
23.10.2020 18:49
|
10
Reklama

Škoda Enyaq iV: Takhle vypadá nový škodovácký elektromobil v základní výbavě. Není to žádné béčko

Jestliže Octavia nebo Scala vypadají v základních verzích dost chudobně, Enyaq takové potíže nemá
21.09.2020 13:41
|
23
Reklama

Víme, jak jezdí nový elektromobil VW ID.3. Na silnici je mnohem zábavnější než Golf GTI

Poprvé jsme usedli za volant přelomového modelu značky VW
16.09.2020 14:25
|
0

Měřili jsme Škodu Enyaq iV. V kabině nabídne více prostoru než Octavia Combi, má ale menší kufr

Nový mladoboleslavský elektromobil jsme na jeho premiéře prozkoumali s laserovým měřidlem v ruce
14.09.2020 07:49
|
4

Škoda přestala nabízet akční provedení pro novou Octavii, takže ji zdražila. Prodává se až moc dobře

Na mladoboleslavský bestseller jsou dlouhé čekací lhůty
14.05.2021 16:02
|
12

Test modernizovaného hatchbacku Kia Rio 1.2 DPI: Chvála obyčejnosti narušovaná pokusy o modernu

Vyzkoušeli jsme konkurenci pro Škodu Fabia se základním čtyřválcovým benzinovým motorem bez turba
11.05.2021 07:21
|
2
Reklama

Škoda Fabia čtvrté generace se odmaskovala. Bude se prodávat od 329 900 korun

Prodejci začínají přijímat objednávky, uvedení na trh je plánováno koncem léta
04.05.2021 19:15
|
17

Nová auta s pohonem všech kol zdražují. Stále jich však lze sehnat pět za méně než půl milionu

Miniauta i rodinná velikost, hatchbacky i SUV. Podívejte se na přehled cenově dostupných "čtyřkolek"
28.04.2021 19:59
|
0
Reklama
Autosalon TV