Reklama
Ojetiny

Toyota C-HR patří mezi nejspolehlivější ojetiny na trhu. Tomu ale odpovídá i její cena

Má velmi dobré výsledky v TÜV reportech. Vyplatí se u ní nepodceňovat výměnu olejů
Zdroj: Robin Běhal, Autosalon.tv

Toyoty mají pověst spolehlivých aut a nejinak je tomu i u poměrně mladé ojetiny. Crossover C-HR jezdí po českých silnicích od roku 2017 a tak v bazarech většinou narazíme zatím na relativně mírně ojeté exempláře s dobrou servisní historií. I proto si drží svou cenu. Jak na tom Toyota C-HR jako bazarovka je? To jsme zjišťovali nejen pohledem do nabídek tuzemských autobazarů, ale také do statistik TÜV.

Slušný výběr, hlavně u hybridů

Toyota C-HR je jako ojetina už poměrně rozšířená. Aktuálně se v Česku nabízí k prodeji na 170 kusů. Nejlevnější začínají na hranici 370 tisíc korun. V tomto případě ale počítejte s tím, že je pod kapotou základní benzinová jedna-dvojka o výkonu 85 kW, která se obvykle pojí se základní výbavou (ta je ovšem relativně bohatá). Pokud chcete hybrid, budete potřebovat už kolem 450 tisíc korun, a to na nejstarší modely vyrobené kolem roku 2017. Nabídka aut je poměrně široká až od půlmilionové hranice nahoru.

Vozy v nabídce mají většinou nižší nájezdy, hodnoty nad 100 tisíc ujetých kilometrů jsou spíš výjimečné. Obvykle narazíte na kusy s 60 až 80 tisíci kilometry na počítadle, i mezi kusy do půl milionu korun se ale dá narazit na takové, které neujely ani 40 tisíc. U všech aut ale prověřte historii, v blízké budoucnosti se totiž na prodej objeví auta používaná carsharingovými službami, ke kterém se jejich uživatelé obvykle nechovají právě hezky. Teď jsou ale zatím ještě povětšinou v provozu.

Dobrou zprávou je, že se v bazarech jen zřídka objevují vozy z dovozu, protože Toyota C-HR je na českém trhu velmi populární. Celkem 96 procent aut jezdících po tuzemských silnicích se prodalo zde. Nejčastější barva vozu je šedivá. Poměrem 82:18 procentům vede hybridní verze nad čistě benzinovými motory.

Než přistoupíme ke spolehlivosti, poslechněte si názor Martina Müllera na trento zajímavý model:

Žádné problémy, ale myslete na olej

Toyota C-HR dostala v nárazových testech Euro NCAP plných pět hvězdiček, lepší to tedy už být ani nemohlo. Skvělé výsledky má i podle statistik TÜV. U dvou až tříletých ojetin drží 56. místo ze 130 s nadprůměrným hodnocením poruchovosti jen 4,8 procenta. To ještě není tak zajímavé, protože jde o poměrně nové kusy, které jsou málo poruchové i u ostatních značek. Jenže když se podíváme na čtyři až pět let staré C-HR, tam už přímo exceluje. Je podle TÜV na 11. místě v žebříčku s pouhými 5,6 procenty chyb (průměr v tomto stáří je už devět procent). Přeloženo do lidské řeči – Toyota C-HR si je schopna držet svou nízkou poruchovost, zatímco ostatní se začínají potýkat s potížemi.

Jak se o ni správně starat? Experti výrazně doporučují, je dbát na výměny náplní. A samozřejmě není řeč jen o motorovém oleji, který je nutné měnit každý rok nebo aspoň po 15 tisících kilometrech. Automatická bezstupňová převodovka CVT ho potřebuje také, tam se doporučuje maximálně po 60 tisících kilometrech. V případě verze s pohonem všech kol pak počítejte ještě s výměnou oleje v diferenciálu, která by měla proběhnout zhruba po 30 tisících kilometrech.

Podtrženo sečteno, Toyota C-HR je zatím velmi spolehlivý vůz, který by vás neměl překvapit žádnými nečekanými vadami, pokud se o něj předchozí majitel dobře staral a vy v tom budete pokračovat. Protože jde zatím o mladé vozy, dá se v řadě případů počítat s tím, že navštěvovaly originální servisní síť. I to je výhoda, protože tak jejich údržba probíhala podle přísných pravidel.
Reklama

Diskuze

Rendys74 - 08.06.2023 22:51:58
Jsem majitelem C-HR 2.0 GR Sport 135kW a každý den si hledám záminku, abych mohl někam jet. To auto je neskutečné. Spolehlivost se ukáže. Mám ho teprve rok.
Miroslav Škroch - 13.05.2023 12:59:52
CHR ,2.0 benzín hybrid ,2019,18000km Max.výbava na prodej,2x sada pneu,příčníky,kůže,navigace,spotřeba 4-5l,112Kw oraanžovo-hnědá metalíza,STK 2025,servis v autorizovaném servisu,prodej

Toyota otáčí a snižuje slevy. Změny se týkají i nejprodávanějších vozů

Současné ceníky ukazují zdražení až o 49 tisíc korun. Objevuje se i nová výbava
11.04.2023 07:41
|
1
Reklama

Prodeje nových aut stouply o 19 procent. Nejvíce se prodávala Škodovka, Toyota prudce posiluje

Nejprodávanějším osobním vozem je Škoda Octavia, druhému Hyundai dýchají na záda Japonci
07.04.2023 17:17
|
5
Reklama

Toyota dala vodíkový motor do slavného sportovního kupé z 80. let. Bojuje proti strachu z budoucnosti

Spalování vodíku využívají i její nové závodní vozy pro rallye i vytrvalostní soutěže
03.04.2023 16:52
|
0

Toyota je v Česku prodávanější než Hyundai i Volkswagen. Nejnovější hybrid čerpá energii ze slunce

Japonský gigant má za sebou nejúspěšnější rok na českém trhu. Ten letošní ale vypadá ještě slibněji
31.03.2023 09:31
|
5

Elektromobilita není jediné řešení. Miliarda spalovacích aut ve světě nezmizí, říká šéf Stellantisu

Autosalon hovořil se šéfem koncernu Stellantis Carlosem Tavaresem o budoucnosti aut nejen v EU
15.05.2024 08:05
|
1

Pozor na ojetiny z Německa, většina jich prošla nehodou. Opravy vyjdou na desítky tisíc

Podle pojišťoven dosahuje průměrná výše poškození dovezených vozů na 290 tisíc korun
13.05.2024 15:39
|
1
Reklama

Ojetý Volkswagen Phaeton vás za 100 tisíc zahrne komfortem. Očekává ale pečlivého majitele

Naftový šestiválec je držák, kterého se bát nemusíte. Horší je to s elektronikou i puchýři karoserie
13.05.2024 12:58
|
0

V sedadlech aut je látka způsobující rakovinu. V létě ji řidiči dýchají nejvíc, zjistila studie

Jde o chemikálii, která má bránit vznícení polyuretanové pěny. Má ji 99 procent osobních aut
09.05.2024 16:30
|
0
Reklama
Autosalon TV