Reklama
Bonusy k TV pořadu

Umí spravit auto, řídí kamióny, dobývá YouTube a osvěžila Autosalon. Nahlédli jsme do světa Amazonky

Radka Balousová alias Amazonka Truck si plní dlouholetý sen testovat auta v televizním pořadu
Zdroj: Autosalon.tv

Televizní pořad Autosalon oživila nová tvář - nemá bílé vousy ani další rysy kouzelníka Gandalfa z Pána prstenů, takže si ji diváci rozhodně nebudou plést s některými dlouholetými moderátory. Radka Balousová alias Amazonka Truck je mladá dáma s velmi pozoruhodnými schopnostmi a zkušenostmi, které se jí můžou hodit při testování vozidel různých typů a velikostí. Amazonku jsme vyzpovídali po prvním natáčení pro Autosalon, kde spolu s Pepou Vrtalem otestovala dvě různé verze nového Volkswagenu Caddy. Štáb okouzlila svou přirozeností, živelností a dobrosrdečností, která je jí vlastní nejen na jejím profilu na YouTube, ale i v reálném životě.

Pepa je normální lidská bytost

Radko, dá se nazvat natáčení pro Autosalon vaším splněným snem?
Samozřejmě! Pro mě byl vždycky idolem Top Gear, ale i na Autosalon jsem vzhlížela s vyvalenýma očima. Navíc jsem se s touhle prací postupně čím dál více ztotožňovala. Natáčela jsem nejen videa o životě kamióňáků, ale testovala jsem i auta různým kamarádům a známým, kteří si mě na to začali zvát. 

Jak odlišné bylo natáčení pro Autosalon od toho pro YouTube?
Bylo to daleko pohodlnější, protože tam na mě spousta lidí dávala pozor. Vždycky si říkám, že bych při natáčení potřebovala někoho vedle sebe, kdo mě bude upozorňovat na chyby, které v tu chvíli nevidím. Bavilo mě to. I proto, že se tam sešla skvělá parta lidí.

Jak se vám natáčelo s Pepou Vrtalem, který občas v televizi působí jako rapl?
Skvěle, je to profík. A ještě příjemnější bylo, když se vyply kamery. Překvapilo mě, že je Pepa úplně normální lidská bytost, vnímavý sympaťák.

Zasnoubená

Vaše videa jsou na YouTube velmi populární, to nejsledovanější má více než pět miliónů shlédnutí. Jak jste toho dosáhla?
No, zrovna u toho nejsledovanějšího to byla fakt náhoda. Dokončila jsem video z cesty kamiónem do Chorvatska, kde jsem se mimo jiné sprchovala provizorní sprchou vlastnoručně vyrobenou z PET lahve a YouTube mi nabídl jako náhledový obrázek právě tu momentku ze sprchování. Sama bych se neodvážila ji tam vybrat, i když jsme tam ve spodním prádle. Ale když už tam ten obrázek byl, tak jsem ho odklikla a řekla si, že uvidím, co to udělá. 

Jaké natáčení vám nejvíce utkvělo v paměti?
Když jsem natáčela o novém interiéru svého kamiónu. Společnost, která ho vybavila, mi dala za úkol udělat na něj recenzi. Patlala jsem se s tím tři měsíce. Každou volnou chvíli, místo spaní a odpočinku. Prodělala jsem si při tom zánět průdušek, zlomila si ruku a rozešla se s přítelem, dala jsem to toho prostě všechno. Výsledek ale snad stojí za to.

Znamená to, že jste single? Spousta chlapů se vás na to už teď určitě musí ptát a určitě jich ještě přibude.
Kdepak. Jsem zasnoubená, ale covid nám zatím zhatil plány na svatbu, kterou si chceme užít jen ve dvou na tajňačku někde v tropech.

Mustang jedině a navždy

Jak jste se vlastně dostala k práci řidičky kamiónu?
Odmalička jsem k autům tíhla. Panenky jsem měla za celý život asi dvě, zato autíček nepočítaně. Ve třech letech jsem dostala auto na dálkové ovládání, to byla moje nejmilejší hračka. V šesti jsem ho poslala proti domovním dveřím. Roztříštilo se na kusy, tak jsem vzala malý šroubováček a snažila se ho spravit.

Aha, takže proto jste se vyučila automechanikem?
Když jsem chodila na základku, tak jsme se bavily se ségrou o budoucnosti a ona mi řekla: "Když tě tak baví auta, nechceš dělat automechanika?" A bylo jasno.

Prý jste spolužáky kluky štvala, byla jste tak trochu šprtka.
Prostě jsem se chtěla o autech dozvědět co nejvíc, takže jsem se o ně zajímala i ve volném čase. Po škole jsem přišla domů, vytáhla z knihovny příručku Automobily a diagnostika a jela dál.

To se o vás musely servisy po škole rvát, ne?
Ani náhodou, tenkrát byla úplně jiná doba. Ředitelé servisů si neuměli představit, že by u nich pracovala mladá holka bez zkušeností, neuměli to využít ani marketinkově. Dnes už by to možná bylo jiné, ale tenkrát jsem obvolala desítky provozoven a nic. Tak jsem začala jezdit s dodávkou, brzy po celé Evropě. Objevila jsem nový svět. Řidiči dodávek to ale mají ještě mnohem těžší než řidiči kamiónů, tak jsem si dodělala řidičák na návěs a přihlásila se o řízení tahače. To už nebyl problém, tam nabírali i ženské.

Jaké kamióny už jste řídila? 
Snad všechny, co jezdí po Evropě kromě tureckého fordu. Scanii, MAN, všechny renaulty, taky mercedesy. Velkým snem jsou americké čumákovky, ty jsem zatím v ruce neměla. Ale už mám z Ameriky nabídky, tak se k nim snad dostanu.

Co vám na práci truckera nejvíc vadí?
Nikdy mi nešlo o život, ale často je to velký stres. Bála jsem se třeba v Bulharsku u tureckých hranic. Všude toulaví psi, nikde se nedalo ani vystoupit a vysprchovat, měla jsem pocit, že se na mě lidi ošklivě dívají. Stalo se mi, že mi prořízli plachtu a chtěli ukrást náklad, naštěstí byl návěs prázdný. Ale vycucli mi naftu, to se děje často. K tomu nevyspání, vstávání ve tři ráno, nepravidelná pracovní doba, zima venku, když musíte plachtovat a kurtovat...

Co se vám naopak nejvíc líbí?
Uvařím si kafe, proberu se, pustím si oblíbenou muziku, nastartuju motor, rozjedu se a při východu slunce vidím, jak se za mnou láme návěs. Uvědomuju si, jaký řídím kolos, zdravím se s ostatníma šoférama...

Co vás štve na řidičích?
U těch z osobáků hlavně arogance a velké ego spojené s nevědomostí toho, jak velkou váhu musí řidič kamiónu ubrzdit. Nejčastěji se to projevuje myškováním nebo vybržďováním. A u šoférů náklaďáků to, když začnu někoho předjíždět, on to zjistí a přidá taky, a pak nastává ta situace, kterou pochopitelně nesnáší všichni řidiči osobáků - když se před nimi dva kamióny předjíždějí nekonečně dlouho na dálnici a celou ji blokují. To raději přibrzdím a zase se zařadím dozadu.

Jaké bylo vaše první auto?
BMW řady 3. Za deset tisíc, co jsem dostala od rodičům k osmnáctinám, jsem si ho běžela koupit. Vybrala jsem takový vrak, že jsem ho nikdy ani nenastartovala a nesvezla se s ním. Takže moje reálné první auto byl až Citroën AX. To svištělo. Úzká kola jak na koloběžce.

Nejoblíbenější auto?
Ford Mustang jedině a navždy. Líbí se mi i ten současný, ale nejvíc fandím předposlední řadě po faceliftu. Mám ráda rychlá a výkonná auta.

Co byste chtěla pro Autosalon otestovat?
Ford Mustang Mach-1, ale rád sednu do všeho nového. 

Umíte ještě nějaké auto opravit? 
Staré škodovky, co se daly spravit kladivem a kusem drátu. Jsem stará škola, dávám přednost mechanice před elektronikou. Z té mám panickou úzkost.

Diskuze

Luboš - 23.06.2022 18:46:04
Jsem si prohlédl to půjčení obytného auta a Amazonka tam říká, že půjčení obytňáku stojí 600Kc na den ale když jsem hledal půjčovny, tak cena je někde 3.200 na den
Jarmila Červenková - 30.01.2022 13:00:32
Viděla jsem dnes poprvé a myslím si, že by měla pokračovat i nadále. Pořad působí atraktivnější, když je tam taková sympaťanda, která je do aut, hodně zasvěcená.

Nová vláda plánuje na dálnicích až 150 km/h a myslí si, že našla řešení i pro kamioňáky

Zároveň by řidiči definitivně mohli nechat doklady doma a silnice by měly mít vyšší kapacitu
25.11.2021 12:42
|
20
Reklama

Kamioňák nepochopitelně předjížděl. Porušil, co mohl a v protisměru ohrozil řadu dalších řidičů

Řidič na místě zaplatil kauci 10 000 Kč. S největší pravděpodobností přijde o řidičák
24.11.2021 09:50
|
6

Kamion rozdrtil auto a ještě si na něj sedl. Udivení hasiči z vraku vyprostili živou řidičku

Policie řidiče obvinila z nedodržení bezpečné vzdálenosti a nevěnování se řízení
22.11.2021 17:25
|
0

Renault zase leze do zelí BMW a Mercedesu. Jeho Rafale vypadá skvěle, ale jízda není bez chyb

Velké SUV kupé má sportovně naladěný podvozek, hybridní pohon se však při sportovní jízdě trápí
30.05.2024 08:00
|
0

Jezdili jsme s většinou verzí modernizované Škody Octavia. Facelift odstranil její největší problém

Nový základní motor v podobě čtyřválce 1.5 TSI 85 kW předčí litrový tříválec se stejným výkonem
14.05.2024 10:00
|
3
Reklama

Lexus sbírá munici na útok proti německé trojce a Volvu. Vyšvihnout ho má cenově dostupné SUV

Rekordní kvartální prodeje zaznamenala luxusní značka koncernu Toyota i bez kapesní novinky
25.04.2024 18:00
|
1

Mercedes vyrobil skvělý lék pro muže trpící krizí středního věku. Minimálně u pumpy neleze do peněz

Jízdní vlastnosti Mercedesu CLE 300 4MATIC kupé pohladí, spotřeba šokuje. Moucha sedí na volantu
17.04.2024 19:45
|
0
Reklama
Autosalon TV