Reklama
Bonusy k TV pořadu

Expert Radek se ptá experta Radka, co si myslí o novém Mitsubishi ASX

Mitsubishi ASX je s třemi facelifty na trhu 10 let. Je to neobvyklé stejně, jako Radkův rozhovor

Není úplně zvykem, aby se v dnešní době na automobilovém trhu držel nějaký model téměř 10 let, a to v jedné generaci. Mitsubishi představilo poslední generaci ASX v roce 2010 a od té doby prodělalo 3 facelifty. Je o něj ale stále zájem, a tak je na tom podobně, jako byla třeba i Toyota Avensis. A tak si o tomto fenoménu popovídal expert Radek s nikým méně povolaným, než je sám expert Radek...
Reklama

Čím to je, že je “staré” a stále chtěné?
V první řadě tomu nahrává koncepce automobilu, SUV. Všechna SUV a crossovery zažívají boom a jsou stále více a více žádaná. Dalším důvodem, za kterým si pevně stojím, je, že se model ASX nikdy na konkurenci nevytahoval žádnými technickými inovacemi. Prostě to bylo od základu poctivě vyrobené auto.

Co přinesl poslední facelift?
V pořadí třetí omlazovací kůra ASX zabalila do moderního a líbivého kabátu. Tohle se prostě nemůže nelíbit! V další řadě, Mitsubishi si jako neevropská značka může dovolit dát pod kapotu poctivý motor, který má ale zároveň velmi příjemnou spotřebu - zhruba po 1000 km se ustálila na 7,5 litrech na sto kilometrů. Pokud jsem se za volantem choval zodpovědně, předvídal a využíval setrvačnosti, spotřeba se pohybovala v rozmezí 7,1-7,7 l/100 km, hodně záleželo samozřejmě i na profilu trasy. Jelikož se venku pohybuje teplota kolem 0° C, silnice jsou vlhké, místy mohou klouzat, nechal jsem pohon všech kol v režimu AUTO.

Prehistorický interiér, ano,či ne?
Velké překvapení mě čekalo v interiéru. V poslední době jsem spíš sedlal auta, které postihla 100% digitalizace palubních přístrojů. Sednout si za volant a sledovat klasický analog, bylo příjemné a já si uvědomil, že tohle, klasický otáčkoměr a rychloměr, nikdy nezestárne. Paradoxně nejhůř působil palubní počítač, jako by pocházel z prvohor. Upřímně, čekal jsem, že interiér bude konkurence neschopný, ale opak byl pravdou, má stále co nabídnout. Výrazně modernizovaný multimediální systém nabízí funkce Apple CarPlay a Android Auto.

10 let na silnici, jak se popere s konkurencí?
Jízdními vlastnostmi ve svém segmentu nijak nevybočuje. Nabízí příjemné svezení, které je občas narušeno nervozním překonáváním příčných nerovností. Chování má na svědomí tužší nastavení tlumičů, které si trochu odporuje s tím, že ASX je SUV. V dnešní době se ale úplně neočekává, že s podobným modelem někdo vyrazí mimo silnici.

Závěrem

Mitsubishi ASX, poctivě vyrobené auto, které nabídne řidiči velmi příjemný poměr výkon/cena. Kilometry naplánované trasy příjemně mizí a i na trase 300 km, zajeté najeden zátah jsem se cítil stále příjemně a svěže. Kdo nehledá špičkovou techniku a vybavenost, najde v Mitsubishi ASX příjemnou alternativu. Podrobnosti se dozvíte v televizním Autosalonu s pořadovým číslem 7, který má premiéru 13. února na Prima COOL.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Mitsubishi představí nové ASX

Společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) na ženevském autosalonu odhalí ve světové premiéře kompaktní SUV Mitsubishi ASX v modelovém provedení 2020.
15.02.2019 17:04
|
0
Reklama

Nový VW Caddy nebude mít listová pera a dostane digitální přístrojovku. Už dnes večer v televizi

Od svých počátků před 42 lety se Caddy posunul o několik galaxií. Je dnes víc dodávkou nebo MPV?
26.03.2020 13:40
|
0

Jak jsme natáčeli Ženevu bez Ženevy, aneb pouze válka a koronavirus zrušily největší autosalon

Pohled do zákulisí hektické přípravy televizního Autosalonu s pořadovým číslem 11 2020
11.03.2020 20:35
|
1
Reklama

Odpůrce elektromobilů otestoval elektrickou Škodu Citigo e iV. Chválil dojezd, zápasil s klimatizací

Škodovka přišla se svým elektromobilem později, než konkurence, má ale příznivější cenu
04.03.2020 18:15
|
5

Pracovitý Peugeot Partner s dieselem pod kapotou jezdí za hubičku. Navíc posádku perfektně sveze

Svými vlastnostmi se na hony vzdálil klasickým dodávkám
27.02.2020 10:45
|
6
Reklama
Autosalon TV