Nová auta

Nová Octavia bude mít obří displej jako Touareg. Škoda ji ukáže ještě letos

Ovládání většiny funkcí se přesune právě na obrazovku. Zůstane jen pár tlačítek
Zdroj: Auto Bild

Nová generace Škody Octavia dostane palubní desku s digitálním kokpitem a obří centrální obrazovkou, tedy s řešením, které jako první koncernový vůz dostalo SUV Volkswagen Touareg. Vyplývá to ze špionážní fotografie, kterou zveřejnil německý Auto Bild.

„Testování další generace Škody Octavia je v plném proudu. Auto představíme ve světové premiéře ještě letos. Na českém trhu se může objevit ještě ke konci roku s tím, že hlavní část prodeje připadne až na rok 2020,“ řekl Autosalonu Vítězslav Pelc, mluvčí mladoboleslavské automobilky.

Podle dalších osob spojených se Škodou Auto, jejichž totožnost web autosalon.tv zná, ale nechtějí být citovány, bude pro zákazníky nejprve v prodeji varianta Combi. To naznačuje i aktuální akční nabídka Tour, která se týká také pouze kombíku. I se základní karoserií liftback se ale u nové Octavie počítá. Kromě benzinových a naftových motorů bude v nabídce i hybridní provedení.

Fotografie, která nyní koluje po internetu, ukazuje část palubní desky, jež připomíná interiér studie Vision X. Tu ukázala Škoda na autosalonu v Ženevě v roce 2018. Její dominantou je velký centrální displej. Ale zatímco u Touaregu nebo třeba nové generace Golfu se zdá, že displej nebude přímo součástí palubní desky, u Octavie bude alespoň částečně stát volně. Tak to má třeba chystaný elektromobil Volkswagen ID.3.

Většina funkcí se bude ovládat přes tuto velkou dotykovou obrazovku, ale zdá se, že všech tlačítek se Octavia přece jen nevzdá. Pod obrazovkou je vidět linka tlačítek, kde zřejmě zůstanou volby výstražných světel nebo centrálního zamykání.

Na rozdíl od aktuální generace se ovšem zmenší páka automatické převodovky. Volič, který je vidět na obrázku, může být nějakým technickým provizoriem, ale na první pohled připomíná novou páku z nejnovějšího modelu Porsche Carrera nebo z prvních skic osmé generace VW Golf.

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Škoda Octavia dostává nový paket

Automobilka Škoda zvýrazňuje vzhled svých modelů Octavia a Octavia Combi novým paketem Dynamic Plus.
01.04.2019 12:48
|
0

Škoda Octavia slaví šedesátku

Škoda Octavia slaví 60 let od zahájení výroby – první vozy sjely z výrobní linky závodu v Mladé Boleslavi v průběhu ledna 1959. V polovině 90. let pak na oblíbený model navázala první novodobá generace.
30.01.2019 17:46
|
0

Nejsilnější Passat o výkonu 280 koní končí. Superb bude následovat

Jen krátce poté, co česká dopravní policie dostala Superby 2.0 TSI o výkonu 280 koní, přestal Volkswagen tento motor nabízet pro svůj model Passat. A Superb zřejmě čeká stejný osud. Proč? Motor není dostatečně ekologický a automobilka musí snížit svou ekologickou stopu.
27.11.2017 17:05
|
0

Palivo E10 dělá potíže starším autům, může zvýšit i spotřebu. Na Slovensku už je povinné. Co u nás?

Na českých benzinkách zatím příliš vidět není. U susedov se mu ale od ledna nevyhnete
03.12.2019 06:15
|
0

Na ojetině lze ušetřit desítky tisíc. Stačí ji koupit v sousední zemi, ukazují statistiky

Vybrali jsme 20 nejprodávanějších ojetin v Česku, Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Jak se liší ceny?
01.12.2019 18:05
|
9

Papež František dostal auto, které ladí s jeho skromností. Novým papamobilem je Dacia Duster 4x4

Darované Lamborghini Huracán okamžitě poslal do dražby. Dostane dacia šanci mu sloužit?
28.11.2019 12:33
|
0

Elektromobil může za pět let ztratit skoro tři čtvrtiny své ceny, ukazují statistiky

Podle amerického průzkumu na tom nejsou dobře luxusní sedany, drží se SUV a pick-upy
26.11.2019 08:35
|
3
Autosalon TV