Reklama
Archiv - Zprávy

Nejsilnější Passat o výkonu 280 koní končí. Superb bude následovat

Jen krátce poté, co česká dopravní policie dostala Superby 2.0 TSI o výkonu 280 koní, přestal Volkswagen tento motor nabízet pro svůj model Passat. A Superb zřejmě čeká stejný osud. Proč? Motor není dostatečně ekologický a automobilka musí snížit svou ekologickou stopu.
Zdroj: Martin Sznapka

Z této zprávy jsme upřímně hluboce smutní. Dvoulitrový Volkswagen Passat s výkonem 206 kW v sobě totiž kombinoval kultivovanost s úsporností a zároveň měl říz. Říz, který vzdáleně připomínal dokonce i šťavnaté šestiválce z poloviny minulé dekády. Kdo si však nyní půjde pro nejvýkonnější Passat, bude mít smůlu.

A pokud se takový zákazník nespokojí s umírněnější variantou motoru 2.0 TSI, která nabízí stále přívětivých 220 koní, nezbude mu nic jiného než nafta. Motor 2.0 Bi-TDI se totiž stal opětovným vrcholem nabídky a z čela hned tak nesestoupí.

Zajímavé ovšem je, že Arteonu se tento osud netýká. Má totiž lepší aerodynamiku a mírně odlišnou převodovku, díky čemuž je úspornější a ušetří zhruba 10 gramů C02 na ujetý kilometr. A to přesto, že současně nabízí o 70 Nm točivého momentu více. Tím hlavním důvodem je ale spíš skutečnost, že jde v současnosti o vlajkovou loď Volkswagenu, a tu se automobilka vynasnaží i dále nabízet s adekvátním motorem.

S faceliftem přijde 200 kW

Volkswagen již oznámil, že vývoj nové nejvýkonnější benzínové jednotky je v plném proudu. Přijde v roce 2019 spolu s modernizací Passatu B8 a bude mít 200 kW. Lze však očekávat, že než se nová auta dostanou mezi zákazníky, bude tu minimálně dvouletá prodleva. A to nemusí být jediný problém.

Nechceme být posly zlých zpráv, ale pokud má nový motor nabídnout podobný výkon a současně splňovat přísnější emisní normy, z logiky věci už zdaleka nebude tak kultivovaný a výbušný zároveň. Taková je realita. Tak odpočívej v pokoji, Passate s motorem 2.0 TSI 206 kW. Bylo to příjemné svezení.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV