Reklama
Nová auta

Integrovaná selfie kamera i TikTok. Chystaný Mercedes E se chce co nejvíc přiblížit smartphonům

Podle neoficiálních informací by mělo být auto vybaveno i romantickým režimem na první rande

Mercedes-Benz jde s dobou, podle toho vypadá i odhalený interiér chystané třídy E. Model by měl přijít na trh v příštím roce a bude se jednat o jedno z posledních spalovacích aut pro Evropu. Posádka se v kabině může těšit hned na několik funkcí, které zná například ze svých mobilních telefonů. Radikální odklon od designového jazyka stávajících modelů však nečekejte. Informace uvedla automobilka v tiskové zprávě.

Co takhle rande v autě?

Exteriér vozu je zatím stále utajen, o interiéru toho už ale víme dost. Víc než na podobu se však zaměříme na funkce, které s „Éčkem“ přijdou. Jedna z těch důležitých je rozhodně obrazovka Superscreen. Jedná se o velký centrální displej, ke kterému se přidává další před spolujezdcem bez viditelného napojení. I přes velkou dotykovou plochu nezmizela ze středu pod displejem haptická tlačítka pro rychlou volbu klimatizace nebo zapnutí výstražných světel.

Zbytek kabiny se nese už v duchu moderních mercedesů. Počínaje plovoucí loketní opěrkou na dveřích, středovou konzolí nebo dominantním multifunkčním volantem. Milovníky barevných světýlek potěší i bohaté využití ambientního osvětlení. Tahle fičura navíc umí ještě jednu zajímavou věc - podle hrající hudby pulzuje světlo do rytmu. Software může analyzovat basy, tóny i výšky bez zpoždění a reagovat tak prakticky na jakýkoli hudební žánr.

Podle technického magazínu the Verge se může také kabina proměnit i na ideální místo pro rande, kdy se osvětlení zabarví do růžova a začne hrát romantická hudba. Stačí si zvolit správný mód. To by bývali lidé uvítali asi nejvíce v pandemii, kdy bylo zakázáno chodit ven.  

Pokrok nezastavíš

Gigantický displej, který se rozpíná prakticky po celé palubní desce, funguje na bázi centrálního počítače s jedním procesorem. Infotainment běží přes systém MBUX. Centrální obrazovka je prostředím velmi zjednodušená a vypadá spíš jako menu smartphonu s většími ikonami aplikací. Další novinkou je streamování video obsahu, který je k dispozici na obrazovce u spolujezdce.

Zákazníci nepřijdou ani o oblíbené funkce, které mladá generace používá čím dál častěji. V závislosti na stupni výbavy vozu může být v modelu zabudovaná selfie kamera, buď v oblastí přístrojového štítu nebo v horní části palubní desky. To umožní práci z automobilu a připojení na videokonference pomocí aplikace Zoom, vždy však v režimu parkování. Součástí softwarové výbavy bude také oblíbená aplikace TikTok nebo webový prohlížeč Vivaldi. Při uvedení na trh nebude chybět ani aplikace Zync, která umožní sledovat zhruba 30 různých streamovacích služeb. Spolujezdec si bude moci zahrát třeba Angry Birds.

Ačkoli to všechno zní parádně, přeci jen je potřeba, aby se řidič věnoval spíše jízdě než zábavě. Na to ve Stuttgartu také mysleli, proto se dotykové zábavní obrazovky aktivují pouze v případě, že senzory na sedadle spolujezdce zaznamenají člověka. Když se tak nestane, bude plocha u spolujezdce sloužit pouze jako spořič obrazovky.
Reklama

Diskuze

Fr_von_Dr - 24.02.2023 22:30:41
1)Správně: A není to málo, Antone Pavloviči? 2)Vzhledem k podílu číňanů v MB bude v následujících modelech používána jen čínština.... Sbohem MB!
PTRLHD - 24.02.2023 14:53:04
A nie je tych displejov trochu malo, Ivane Petroviči? Čo tak dať displej na strop, aj miesto sedačiek a cez celé predné aj zadné oná, možno aj na podlahu by sa niekomu páčil. Chorééé a hnusnéééé.

Mercedes-Benz svolává přes 300 tisíc SUV. Zatékající voda jim může zastavit motor

Jde o vozy třídy ML třetí generace, které se po faceliftu přejmenovaly na GLE a GLE Coupé
06.01.2023 11:09
|
1
Reklama

Nový Mercedes-Benz GLC se změnil hlavně uvnitř. Má větší kufr a plug-in hybrid překvapí zrychlením

Je nový, ale zvenku to nedává moc najevo. Pod karoserií je ale novinek spousta
02.06.2022 10:23
|
0
Reklama

Mercedes-Benz EQS je první elektromobil, který dojede opravdu daleko. Tak jsme se svezli

Usedli jsme za volant modelu EQS 450+, který slibuje 780 km dojezdu. Jaká je realita?
25.08.2021 08:08
|
12

Dubnovou hvězdou na českém trhu se stal Mercedes-Benz. Silně se naopak propadl prodej dacií

Značka se třícípou hvězdou se v dubnu vyšvihla na čtvrté místo, její nejlepší umístění v historii
08.05.2021 21:21
|
0

Letní teploty, nízký tlak i jízda v noci. Češi příčiny mikrospánku podceňují a pak bourají

Pouhé tři sekundy stačí k nevratné tragédii. V ohrožení není přitom jen samotný řidič
17.07.2024 11:35
|
1

Dohled mentora zatím znamená méně nehod mladých. Sedmnáctiletí řidiči mohou být úspěšným projektem

Mladí motoristé pod dozorem více jezdí. Stávají se z nich bezpečnější účastníci provozu
11.07.2024 14:00
|
3
Reklama

Reportáž: Klus to rozjel v kempu Kristýna. Léto jsme odstartovali na Volkswagen Transporter srazu

Setkání se zúčastnilo 235 fanoušků a majitelů. Téčka byla k vidění po celém kempu
04.07.2024 14:28
|
0

Cestování s dětmi po Evropě má svá specifika. Ne všude platí stejná pravidla jako v Česku

Bezpečná cesta je nejdůležitější. Rodiče by měli pořídit kvalitní dětské autosedačky
02.07.2024 13:30
|
0
Reklama
Autosalon TV