Reklama
Nová auta

Pražský dealer končí s prodejem vozů DongFeng, nabízí je se slevou. Z trhu ale značka neodchází

Čínské vozy z českých silnic nezmizí. Jednu novou značku bude prodávat i bývalý šéf Hyundai
Zdroj: Jan Markovič

Aktualizováno (o další informace o budoucnosti značky v Česku) Značka DongFeng se v Česku začala prodávat v polovině roku 2021. Jejím distributorem byla společnost Bidli. Plány byly velké. V Česku se měly nabízet hned čtyři spalovací SUV (Fengon 5, Fengon 7, Glory 580 a Glory 500), dva elektromobily (Seres 3 a Seres SF5) a tři užitkové modely (C31, C32 a C35). Evropskou homologaci ovšem na začátku získaly pouze tři - Glory 580, Fengon 5 a Seres 3. A s nimi také nyní Bidli v Česku končí. Podle aktuálních informací by ale DongFeng jako takový na tuzemském trhu končit neměl. Jeho prodej přebírá původní importér.

MG se u nás daří, velké ambice má i Geely

I to ale znamená, že tři stávající modely tak lze nyní u Bidli koupit se slevou až 223 tisíc korun. Ta konkrétně platí na elektromobil Seres 3, který stojí od 859 000 Kč. „Na již prodané vozy samozřejmě držíme záruky a zákazníci mohou využívat servisy, které v Česku již jsou a pod taktovkou našeho původního importéra postupně vznikají další,“ informovala Autosalon společnost Bidli.

I další čínské značky jsou na českém trhu nadále aktivní a letos chystají novinky. Nejdál je v tom MG. „Před pár dny jsme začali prodávat model HS se spalovacími motory, což bude druhý nosný model v naší nabídce. Nebude to dlouho trvat, a začátkem dubna na český trh uvedeme plně elektrický model MG4. Tedy designově velice povedený crossover s plně elektrickým dojezdem přes 400 kilometrů. A o pár týdnů později bude následovat další elektrický model MG5, patrně první plně elektrické kombi na našem trhu,“ řekl Kamil Šilhavý, šéf českého a slovenského zastoupení značek MG a Mitsubishi.

Úplnou novinkou v Česku by pak měla být značka Geely. Prodávat ji má společnost Grand Automotive, která v tuzemsku nabízí vozy Nissan nebo užitkové Piaggio. Šéfuje jí Vladimír Vošický, dřívější dlouholetý šéf Fordu nebo Hyundai. Prvním modelem Geely by měl elektrický crossover Geometry C.

„Geely je nejúspěšnější čínskou automobilkou s nedozírným vývojovým a výrobním zázemím mnoha značek, čeští motoristé určitě znají Volvo, které také patří do skupiny Geely. Stali jsme se výhradními dovozci automobilů Geely a již brzy to bude i na českém trhu vidět. Až se český zákazník seznámí s kvalitami automobilů Geely – a pracujeme na tom, aby to netrvalo dlouho –, sám si udělá názor. Díky kvalitě a produktové hodnotě vozů, které do České republiky díky Grand Automotive vstoupí, bude mít mnoho našich konkurentů příležitost věnovat se něčemu jinému než prodeji automobilů,“ uvedl Vošický.

Jak bude značka DongFeng v Česku pokračovat?

Přestože prodej vozů Dongfeng na českém trhu po zhruba roce a půl ukončila společnost Bidli, značku se rozhodl zachovat původní importér, slovenská společnost Plastonic. Ta chystá dokonce výrazné rozšíření nabídky.„Vzhledem k nedostatečné tvorbě prodejní a servisní síti jsme se se společností Bidli dohodli na ukončení spolupráce a další prodej vozů značky Dongfeng přebírají renomovaní dealeři s dlouhodobými zkušenostmi v oboru,“ řekl nám Branislav Kocper, šéf společnosti Plastonic.

Oproti předchozímu stavu, kdy byl showroom s novými vozy vlastně jen v Praze a pro servis byly dohodnuté pouze partnerské servisy v regionech, Plastonic chce vybudovat klasickou síť prodejců s prodejní i servisní plochou. Aktuálně jich je sedm, s dalšími zhruba dvaceti se jedná.

Rozšíří se rovněž portfolio modelů. Vedle stávajících spalovacích vozů Fengon 5 a Glory 500/580 a elektrického Seres 5 je nově v nabídce sportovní SUV T5 EVO v benzínové i elektrické verzi. Podle Branislava Kocpera evidují už 180 předobjednávek a prvních zhruba 15 aut už dorazilo do Česka. Nový je i pick-up DF 6 vybavený 2,3litrovým vznětovým motorem. S cenovkou od 774 990 Kč půjde o jeden z nejlevnějších modelů na trh. Naopak s cenovkou nad dva miliony startuje elektrické SUV vyšší třídy Free, prodávané pod samostatnou značkou Voyah. A v neposlední řadě bude Plastonic nabízet i dva užitkové automobily, a to elektrické EV18 a EV200. Ve druhém čtvrtletí se navíc chystá i premiéra 7místného MPV U-Tour.
Reklama

Diskuze

Bob2 - 29.03.2023 07:37:00
Ale Korejské vozy jsou zázrak.Stačí hledat .
booch - 28.03.2023 21:51:02
Podívejte se za kolik se Seres 3 prodává na Slovensku. I když jsem nenašel aktuálně, v ceníku na rok 22 je hezkých skoro 33 000 eček... :D

Tuna nákladu, jednoduchý motor a cena půl milionu. V Česku se začaly prodávat dodávky Piaggio

K mání jsou tři verze, tedy podvozek, valník a sklápěč. Základní verze nemá klimatizaci
27.02.2023 09:22
|
24
Reklama

Piaggio MP3 je nejrychlejší skútr, který lze mít s řidičákem na auto. Chlubí se zpátečkou i kamerou

Luxusní výbava znamená vysokou cenu. Se spotřebou 4 litry na 100 km dojede poměrně daleko
12.09.2022 07:29
|
4
Reklama

Do Česka míří nové italské motorky. Piaggio chystá skútr, který bude mít výbavu jako auto

Ještě letos se bude prodávat nové Piaggio MP3. Skútr má znovu i Aprilia, stojí 100 tisíc korun
30.03.2022 16:45
|
0

Čínská auta míří do Česka. Dongfeng má konkurenta Škody Kodiaq i elektrické SUV

Prohlédli jsme si tři čínská SUV, která jsou už k mání. Mají sebevědomou cenu i vyšší spotřebu
21.09.2021 19:06
|
6

Plug-iny zažívají v Německu totální krach. V Česku je drží modré zóny, ale ne na dlouho

V prodejích nových aut vedou spalovací motory, dobře se daří i hybridům, elektromobily rostou
25.05.2023 13:30
|
11

Čechům se elektromobily nevyplatí. Náklady na jejich provoz jsou o pětinu vyšší než u běžných aut

Jedním z důvodů je veřejné nabíjení, které je u nás dražší než v Rumunsku nebo Maďarsku
03.05.2023 11:37
|
17
Reklama

Německá města začala omezovat bezplatné parkování elektromobilů. Plánuje to i Praha

Elektroaut je už moc. Aspoň si to myslí politici, kteří volají po zrušení jejich volného parkování
28.04.2023 07:29
|
3

Ferrari či Bentley slouží v Česku jako služební vozy. Mají je realitky i veterinární ambulance

Průzkum ukázal, jaké firmy využívají také vozy značek Rolls-Royce nebo Lamborghini
23.03.2023 08:03
|
11
Reklama
Autosalon TV