Reklama
Nová auta

Barevné pásy a výfuk od Akrapoviče. Alfa Romeo modernizovala ostré verze modelů Giulia a Stelvio

Špičkové provedení Quadrifoglio bude vždy párováno s osmistupňovým automatem
Zdroj: FCA

Poslední čtyři dekády se značkou Alfa Romeo lze těžko hodnotit jinak než příslovečným „něco za něco“: na jedné straně většinou vynikající svezení, na druhé straně tu větší, tu menší nedostatky v kvalitě zpracování nebo spolehlivosti. Giulia i Stelvio se zatím jeví velmi slušně v obou kategoriích, a to i v případě ojetých kusů. Je to prostě poctivě postavené auto klasické koncepce, které je radost řídit,

Nezdá se to, ale léta toužebně očekávaná Giulia je na trhu už třetím rokem. Omlazovací terapie loni odstranila tepané nedostatky běžných verzí a dohnala čas v technologiích, sportovní Quadrifoglio však přišlo na řadu až nyní. To samé platí i pro sesterské SUV Stelvio. Co je tedy nového?
Reklama

Kosmetika především

Co si budeme povídat, vybavení interiéru a použité materiály už době představení uhranuly málokoho. Inovace pro modelový rok 2020 zaměřily proto svoji pozornost právě sem – zvenku je tu všeho všudy pár hezkých nových retro barev (rudá, zelená a žlutá), velké toť plus oproti nevýrazným odstínům konkurence. Jiný je rovněž design 21" kol, přibyly černé doplňky nebo zadní LED světla.

Standardním prvkem výbavy se stal upravený kožený volant a kožený volič převodovky, novinkou je ovšem možnost zvolit si barvu bezpečnostního pásu, který může být standardně černý, zelený nebo červený. Modely Quadrifoglio budou navíc dostupné i s novým perforovaným čalouněním. Posádka bude standardně usedat do sportovních sedadel čalouněných alcantarou, za příplatek ovšem Alfa nabídne i sportovní sedadla Sparco s karbonovou skořepinou. Infotainment nabízí více informací o výkonnostních parametrech i intuitivnější ovládání.

Starý dobrý motor s lepším zvukem

Výtečný dvojitě přeplňovaný šestiválec 2,9 litru nebylo třeba upravovat, protože 510 koní a 600 Nm jsou stále impozantní hodnoty. Řadit už budete však pouze prostřednictvím osmistupňového automatu. Nově je tu ale titanový výfukový systém Akrapovič s karbonovými koncovkami. Že zvuk stojí za to, se můžete přesvědčit na videu níže.
Reklama

Diskuze

Petulin - 12.05.2020 10:45:31
Autor o videu s Akrapovičem nemá pravdu..toto je s Akrapovičem https://www.youtube.com/watch?v=unmqEwzwSgs

Alfa Romeo Giulietta s větší možností personalizace

Kompaktní Alfa Romeo Giulietta díky pěti stupňům výbavy a šesti paketům nabízí větší možnosti personalizace. Zákazníci tak mohou zvýraznit elegantní nebo sportovní vzhled svého vozu.
10.05.2019 07:25
|
1
Reklama

Alfa Romeo elektrifikuje. V Ženevě představuje koncept Tonale.

Alfa Romeo představuje svou vizi elektrifikace, a to v podobě nového konceptu středně velkého SUV Tonale. Jedná se o první plug-in hybridní vůz a první středně velké SUV značky Alfa Romeo.
10.03.2019 08:17
|
0

Lada je, ale jen bílá nebo černá. Rusové kvůli sankcím nakupují auta jako za socialismu

Hatchback Lada Granta se nabízí jen ve dvou barvách. Nivu je možné mít ještě zelenou
07.02.2023 07:33
|
3

Retro: Legendární Opel Calibra vypadal zvenku jako supersport, uvnitř jako auto pro důchodce

Úhledné německé kupé milovali fotbalisté i podnikatelé. Zbylé kusy živoří často zmrzačené tuningem
04.02.2023 09:30
|
14
Reklama

Komentář: Zakažme předjíždění kamionů, zdraví je důležitější než včasné doručení zásilky

Vztah mezi řidiči osobních aut a šoféry kamionů se blíží nevraživosti mezi automobilisty a cyklisty
25.01.2023 09:30
|
112

Retro: Dovoz Daewoo Racer do Československa byl typickým příkladem socialistického kočkopsa

Kostrbatá obchodní transakce mezi Libyí, Jižní Koreou a ČSSR rezultovala ve 3000 Daewoo v Mototechně
21.01.2023 09:40
|
15
Reklama
Autosalon TV