Reklama
Nová auta

Barevné pásy a výfuk od Akrapoviče. Alfa Romeo modernizovala ostré verze modelů Giulia a Stelvio

Špičkové provedení Quadrifoglio bude vždy párováno s osmistupňovým automatem
Zdroj: FCA

Poslední čtyři dekády se značkou Alfa Romeo lze těžko hodnotit jinak než příslovečným „něco za něco“: na jedné straně většinou vynikající svezení, na druhé straně tu větší, tu menší nedostatky v kvalitě zpracování nebo spolehlivosti. Giulia i Stelvio se zatím jeví velmi slušně v obou kategoriích, a to i v případě ojetých kusů. Je to prostě poctivě postavené auto klasické koncepce, které je radost řídit,

Nezdá se to, ale léta toužebně očekávaná Giulia je na trhu už třetím rokem. Omlazovací terapie loni odstranila tepané nedostatky běžných verzí a dohnala čas v technologiích, sportovní Quadrifoglio však přišlo na řadu až nyní. To samé platí i pro sesterské SUV Stelvio. Co je tedy nového?
Reklama

Kosmetika především

Co si budeme povídat, vybavení interiéru a použité materiály už době představení uhranuly málokoho. Inovace pro modelový rok 2020 zaměřily proto svoji pozornost právě sem – zvenku je tu všeho všudy pár hezkých nových retro barev (rudá, zelená a žlutá), velké toť plus oproti nevýrazným odstínům konkurence. Jiný je rovněž design 21" kol, přibyly černé doplňky nebo zadní LED světla.

Standardním prvkem výbavy se stal upravený kožený volant a kožený volič převodovky, novinkou je ovšem možnost zvolit si barvu bezpečnostního pásu, který může být standardně černý, zelený nebo červený. Modely Quadrifoglio budou navíc dostupné i s novým perforovaným čalouněním. Posádka bude standardně usedat do sportovních sedadel čalouněných alcantarou, za příplatek ovšem Alfa nabídne i sportovní sedadla Sparco s karbonovou skořepinou. Infotainment nabízí více informací o výkonnostních parametrech i intuitivnější ovládání.

Starý dobrý motor s lepším zvukem

Výtečný dvojitě přeplňovaný šestiválec 2,9 litru nebylo třeba upravovat, protože 510 koní a 600 Nm jsou stále impozantní hodnoty. Řadit už budete však pouze prostřednictvím osmistupňového automatu. Nově je tu ale titanový výfukový systém Akrapovič s karbonovými koncovkami. Že zvuk stojí za to, se můžete přesvědčit na videu níže.
Reklama

Diskuze

Petulin - 12.05.2020 10:45:31
Autor o videu s Akrapovičem nemá pravdu..toto je s Akrapovičem https://www.youtube.com/watch?v=unmqEwzwSgs

Alfa Romeo Giulietta s větší možností personalizace

Kompaktní Alfa Romeo Giulietta díky pěti stupňům výbavy a šesti paketům nabízí větší možnosti personalizace. Zákazníci tak mohou zvýraznit elegantní nebo sportovní vzhled svého vozu.
10.05.2019 07:25
|
1
Reklama

Alfa Romeo elektrifikuje. V Ženevě představuje koncept Tonale.

Alfa Romeo představuje svou vizi elektrifikace, a to v podobě nového konceptu středně velkého SUV Tonale. Jedná se o první plug-in hybridní vůz a první středně velké SUV značky Alfa Romeo.
10.03.2019 08:17
|
0

Škoda Octavia 1.0 TSI pohodlně odveze z A do B a moc nežere. Univerzální génius to ale není

Testovali jsem nejžádanější motorizaci českého bestselleru, nechybělo ani manuální řazení
18.01.2021 19:06
|
3

Péči o akumulátor neberte na lehkou váhu. Ten kvalitní něco váží a taky něco stojí

Málokde platí, že čím těžší, tím lepší. U zohledňování kvality baterie však téměř bezvýhradně
18.01.2021 07:04
|
5
Reklama

Poklady stodol a garáží: Škoda 135 GLi byla pro Západ něco jako Dacia Logan. U nás se neprodávala

Málo známý vrchol generace škodovek s motorem vzadu se vyrobil v sérii čítající pouze 400 vozů
17.01.2021 17:56
|
4

Celopolepy pro taxikáře a zlaté Audi Q7 sebral čas. Automobilové fólie chrání lak a jsou rafinované

Pepův SsangYong Rexton si před cestou do Turecka vzali do parády opravdoví profesionálové
11.01.2021 17:43
|
5
Reklama
Autosalon TV