Reklama
Archiv - Zprávy

Alfa Romeo elektrifikuje. V Ženevě představuje koncept Tonale.

Alfa Romeo představuje svou vizi elektrifikace, a to v podobě nového konceptu středně velkého SUV Tonale. Jedná se o první plug-in hybridní vůz a první středně velké SUV značky Alfa Romeo.
Zdroj: Alfa Romeo

Tonale - inspirováno filozofií Alfa Romeo

Design konceptu Tonale svým výrazem zapadá do portfolia značky Alfa Romeo. Kompaktní rozměry zvýrazňují italský design a nezaměnitelný styl Alfy Romeo. Svým designem připomíná řadu stylistických prvků z bohaté historie Alfy Romeo. Prvkem, který připomíná nejhlubší DNA Alfy Romeo je architektura kruhového telefonního číselníku. Design 21“ litých kol tento motiv využívá s lehkostí. Historická linie architektury vytáčecího telefonního číselníku se táhne až do šedesátých let k jejímu legendárnímu nositeli, Alfě Romeo 33 Stradale. Výrazné boky karoserie odkazují na zdánlivě dávnou minulost a připomínají takové modely, jakými jsou Duetto a Disco Volante Spider. Tradiční linie Gran Turismo připomínající šelmu připravenou ke skoku pak mají původ v Alfě Romeo GT Junior. Přední část konceptu Tonale charakterizuje tradiční prvek Trilobo a typická maska chladiče ve tvaru V nazývaná také jako „Scudetto“. Oba prvky doplňují přední světlomety „3 plus 3“, jež připomínají přední část modelů SZ a Brera. Zadní část konceptu Tonale je charakteristická prosklenou částí zasahující do bočních oken a střešním spoilerem, který zlepšuje propojení prosklené střechy a zadního okna.

Inspirace historií Alfy Romeo je patrná také v interiéru. Prostor pro cestující je jako vždy orientovaný na řidiče, avšak nikoliv egoistickým způsobem. Určen je čtyřem cestujícím, kterým poskytuje maximální komfort. Emocionální dopad na posádku pak zajišťují špičkové materiály. Chladně, avšak pevně působící hliník doplňuje měkké a hřejivé čalounění v kombinaci kůže a Alcantary. Pozornost rozhodně zaujmou průsvitné a podsvícené panely, například na středovém tunelu, který je ideálním místem pro zásadní prvek vozidel Alfa Romeo, volič jízdní dynamiky Alfa DNA. O dokonalý zážitek se starají také exkluzivně zpracované detaily.

Tonale – pohodlí, dynamika, konektivita

Koncept Tonale splňuje z hlediska výbavy nejvyšší standardy pro zajištění pohodlí, dynamiky, konektivity a celkově maximálního potěšení z jízdy. Pozornost řidiče je při sportovní jízdě nesmírně důležitá a neměla by být ničím narušena.  Koncept v tomto ohledu nabízí velký 12,3“ digitální panel s kontrolními ukazateli a 10,25“ centrální dotykovou obrazovku.  Nový infotelematický systém poskytuje bezproblémové a víceúčelové rozhraní, které řidiči umožnuje disponovat všemi nejnovějšími funkcemi doslova na dosah ruky. Koncept umožňuje připojení k sociálním sítím i komunitám Alfa Romeo, a to prostřednictvím funkcí Alfista a Paddock. Alfista je lifestylová aplikace Alfy Romeo. Poskytuje informace o akcích vybraných klubů a komunit Alfa Romeo, jako jsou výstavy, srazy a společné vyjížďky.  Zároveň dovoluje řidiči přistupovat ke zprávám a aktualitám o akcích značky. Uživatel má navíc možnost potvrdit účast na akci či setkání, objednat si vstupenky a získat VIP přístup ke speciálním akcím sponzorovaným značkou Alfa Romeo. Paddock je jakýmsi virtuálním tržištěm přímo na palubě modelu Tonale. Prostřednictvím této aplikace může uživatel prohlížet a nakupovat doplňky a příslušenství pro exteriér a interiér svého vozu. Aplikace umožňuje procházet nejnovější nabídky oficiálních značkových předmětů Alfa Romeo Merchandise a oblečení Apparel, přičemž vybrané položky může řidič objednat přímo přes dotykovou obrazovku vozidla.

Specifické funkce řízení dynamiky

Elektromotor pohánějící zadní nápravu otevírá cestu k novým technologickým řešením nabízejícím dynamiku a potěšení z jízdy. Evoluce je patrná také na režimech jízdy voliče dynamiky Alfa DNA. Tento prvek, který se poprvé objevil u modelů Giulietta, Mito a 4C, posléze prošel evolucí s modely Giulia a Stelvio a nyní, s konceptem Tonale dosahuje zcela nové dimenze. Zahrnuje totiž zcela specifické funkce řízení dynamiky. Režim Dynamic se transformoval na režim Dual Power, který zajišťuje maximální výkon obou motorů. Tlačítko E-mozione na dotykové obrazovce poskytuje specifické nastavení škrticí klapky, ostřejší brzdy a přímější řízení. Režim Natural nadále zajišťuje optimální výkona použití elektrického a spalovacího motoru je řízeno automaticky. Toto nastavení je určeno k úspoře energie a snížení spotřeby paliva, avšak rozhodně nikoliv na úkor výkonu. Režim Advance Efficiency se u konceptu Tonale změnil na Advance E a zajišťuje výhradně elektrický pohon.

Alfa Romeo Tonale

Přechod na elektrický pohon se má stát další klíčovou stránkou historie Alfy Romeo dlouhé 109 let, který přenese značku do budoucnosti. Z tohoto důvodu bylo zvoleno i jméno Tonale. Alpský průsmyk Tonale nacházející se nedaleko průsmyku Stelvio je přírodním amfiteátrem, který proslul majestátnými vrcholy, pohledem na zpěněné vodopády, sněhem pokrytým okolím během celého roku a obecně dechberoucí přírodou. Průsmyk Tonale napojený přímo na Stelvio je vzrušující a vše je zde v dokonalé harmonii. Blízkost, kontinuita a geografická provázanost tak pro Alfu Romeo a její fanoušky představuje asociaci, která se ke konceptu Tonale a SUV Stelvio dokonale hodí.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV