Reklama
Archiv - Zprávy

Superb versus dvanáctiválcová limuzína od BMW. Srování padlé na hlavu?

Na první pohled jsou BMW M760 Li a Škoda Superb dvě naprosto odlišná auta. Když je ale v záchvatu šílenství postavíte proti sobě, můžete zjistit, že ten papírově slabší má překvapivě i své silné stránky. Přestože se pořád nemůžeme zbavit dojmu, že snad nikdy v historii se nikdo nerozhodoval mezi těmito dvěma auty.
Zdroj: Carwow

Napadlo vás, proč proti sobě stavět zrovna Superb a sedmičkové BMW? No, podle tvůrců videa to má jednoduchý důvod. Proč prostě ne. Obě auta jsou to nej, co automobilky nabízejí, a obě cílí na věčně vystresované manažery. Nechme tedy stranou fakt, že na manažery ze zcela rozdílných spekter byznysu, a pojďme se podívat na to, jak proti sobě limuzíny obstojí.

BMW M760 Li je takřka definicí pohodlí, luxusu a dekadence. Nabízí neuvěřitelnou přehlídku vychytávek a maličkostí, které dělají fantastický celek. Zároveň je tím nejvýkonnějším, co BMW v současné době nabízí. Pohání ho 6,6litrový motor V12 s přeplňováním dvěma turbodmychadly, který produkuje 610 koní. Jenomže jeho hmotnost je bezmála 2,5 tuny, což se právě při srovnání se Superbem projeví naplno. Ale o tom až později.

I Supreb se rád chlubí dostatkem pohodlí a hlavně vnitřního prostoru. A právem! Také Superb je s dvoulitrovým TSI pod kapotou tím nejsilnějším, co značka nabízí. Na všechna kola s touto motorizací posílá 280 koní, což k velmi dynamickým přesunům po dálnici bohatě stačí. A stejně jako výkon je i hmotnost auta oproti BMW jen 1 620 kilogramů.

(Ne)vyrovnané souboje

V následujícím videu se vám tato auta předvedou jak ve zrychlení, tak třeba při krizovém brzdění. Zatímco BMW si Škodu ve zrychlení tak trochu vychutná, právě při brzdění je to naopak. V prvním případě dělá hodně opravdu působivý výkon BMW, v druhém jeho vyšší hmotnost a nepopiratelné fyzikální zákony.

Co se rychlé jízdy v přímce týče, na videu je vidět, že BMW má opravdu velkou převahu. Pokud se ale na takový souboj podíváme řečí čísel, ten rozdíl není tak velký. BMW totiž sprint na čtvrt míle zvládne za 11,3 sekundy, zatímco Škoda za 13,4 sekundy. Obě auta ale nakonec uspějí na výbornou, co se vnitřního prostoru týče. Ano, interiér BMW je o hodně luxusnější a stylovější, ale dlouhán se zde usadí takřka stejně pohodlně jako v Superbu.

Takže které z těchto dvou aut byste brali? Super luxusní, elegantní, fantastické a takřka dokonalé BMW? Nebo snad za stejnou cenu Škodu Superb v plné výbavě pro vás a k tomu to samé pro manželku. Navíc vám možná zbyde na nějakou opravdu hezkou dovolenou v Karibiku a Fabii pro synka. :) Ale zase ten výkon, kultivovanost a styl, které nabízí sedmičkové BMW…

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV