Reklama
Archiv - Zprávy

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
Zdroj: Chevrolet

Premiéra proběhla před několika hodinami v Los Angeles a byla vlastně velkým překvapením. Novinkou se Chevrolet tak trošku vrací do minulosti, vždyť poslední Corvette ZR1 ve verzi „nahoře bez“ byla představena v roce 1969. A to už je zatraceně dlouho. Americká značka v případě tohoto rychlého kabrioletu sice možná odkazuje na dobu minulou, ale jinak jde o fantastickou přehlídku současných technologií.

Asi je vám jasné, že vůz vychází z kupé, které značka představila před asi třemi týdny. I pohonné ústrojí zůstalo stejné. Jde tedy o fantastický, kompresorem přeplňovaný osmiválec o objemu 6,2 litru, který je naladěný na výkon 765 koní a točivý moment 969 Nm. K přenosu této síly vsadil Chevrolet na dvě verze převodovky. V autě tak můžete mít osmistupňový automat nebo sedmistupňový manuál.

Ale teď k tomu, co je v tomto případě jiné. Tím něčím je stahovací střecha. Složit a zase natáhnut ji můžete až do rychlosti 50 km/h, ale ovládat ji lze i na dálku. Jak už to tak bývá, kabriolet je o něco těžší než jeho bratříček s pevnou střechou. V tomto případě se bavíme o hmotnostním nárůstu 27 kilogramů, což se ale na zrychlení a rychlosti auta neprojeví. Vždyť na 100 km/h se umí dostat za asi tři sekundy a maximální rychlost se zastaví na 322 km/h.

Máte zájem o novou hračku na příští letní sezonu? Pak si ale připravte 123 995 dolarů, tedy asi 2,67 milionu Kč bez DPH.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0

Nová Mazda 6 dostala turbomotor s výkonem 250 koní

Na první pohled stejná, při bližším seznámení v mnohém odlišná. Přesně tak působí modernizovaná Mazda 6, která si světovou premiéru odbyla na autosalonu v Los Angeles. Vůz nebude nijak revoluční, přinese ale svěží technologie a hlavním hybatelem se stane přeplňovaný agregát o objemu 2,5 litru.
30.11.2017 13:44
|
0
Reklama
Autosalon TV