Reklama
Bonusy k TV pořadu

Luxus proti luxusu: BMW X7 vs. Mercedes-Benz GLS. Lze vůbec najít nějaké rozdíly či nedostatky?

Expert Radek si povozil zadek v pořádných kočárech. Který je jeho srdci bližší?
Zdroj: Autosalon

Mercedes-Benz GLS a BMW X7 se řadí k největším SUV na trhu a cílí na identickou skupinu movitých zákazníků. Jak jejich přímé srovnání vidí expert Radek? Jsou mezi auty velké rozdíly, nebo je naopak víceméně jedno, do kterého usednete? Vždyť luxusem a výkonem vás zahrnou oba stejně, jako vám vysosnou peněženku...

"Greenhorn" vs. "stará páka"

U BMW X7  by se dalo říci, že jde o esenci toho nejlepšího, ze všech segmentů, v nichž mnichovská značka vyrábí své modely. Od prvních okamžiků, která jsem s autem strávil bylo jasné, že jde o výjmečné auto. Mercedes Benz GLS je oproti tomu dlouhodobý hráč, který se už svým názvem odvolává na vlajkovou loď, limuzínu třídy S. Jak se jeho letitá zkušenost z tohoto segmentu promítne v praxi?

Design: asi už jsem opravdu páprda

Design je věc, kterou nelze soudit. To mohou lidé, kteří mají vystudované patřičné školy. Zbytku smrtelníků se auto buď líbí, nebo ne. BMW X7, na první pohled vyzařuje malou dávku nabubřelosti. Hned za tím je z křivek cítit slušný sportovní náboj. Být mi kolem 30 let, asi bych neváhal a vyzdvihl mnichovské linky.

Bohužel, čas nikdo nezastaví a je mi tolik, kolik mi je - 46. A mému oku lahodí, jak někteří kolegové označují design mercedesu, ten páprdovský design. Už nepotřebuji na silnicích oslňovat, ani trhat asfalt. Mám rád, když vzhled auta koresponduje s mým řidičským stylem... a ten je čím dál více defenzivní (páprdovský).

Na silnici jsou rivalové vyrovnaní

Jak BMW X7, tak Mercedes-Benz GLS nabízí vzduchový podvozek. A to je pecka! O silničních nerovnostech nevíte. Na to, jak jsou obě auta velká umí i slušně řezat zatáčky, a to bez nepříjemných bočních náklonů, které pravě vzduchový podvozek umí krásně odbourat. Ve chvíli, kdy se s auty jezdí klidně, není jim co vytknout, řekl bych, že jsou rovnocennými soupeři.
Reklama

V interiéru se láme chleba

Pokud se někde láme chleba, tak je to dle mého v interiéru. Tady trávím čas, potřebuji, aby se mnou auto komunikovalo. Při pohledu do BMW vidím luxusní materiály, přehlednou sportovně odladěnou palubní desku, která je při cestách skvělým parťákem.

Jenže právě v interiéru Mercedes GLS svého konkurenta z Mnichova drtí! Velké displeje, mohutná ("páprdovsky") laděná přístrojová deska, nabízející neskutečné funkce, díky kterým si za volantem užívám každičkou vteřinu.

Rozhodnout se mezi BMW X7 a Mercedesem Benz GLS není lehké, ve finále hrají hlavní roli maličkosti. Pro mě je pár těch maličkostí, které jsou mi blízké, natolik zásadní, že bych volil GLS. Dnes večer v televizi se ale při premiéře nového Autosalonu můžete podívat na můj kompletní test BMW X7.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Co mají společného Suzuki Jimny, BMW X7 a Škoda Karoq 1.0 TSI? Zákazník na ně dlouho čeká

Objevili jsme takové nové automobily, u kterých poptávka převyšuje možnosti výrobních závodů
12.11.2019 13:50
|
1
Reklama

Jak jezdí obři? BMW X7 a Mercedes GLS zahrnou svou posádku totálním komfortem

Testovali jsme dříve než ostatní dvě největší SUV, která můžete v současnosti na silnici potkat
08.07.2019 14:10
|
0

Na první pohled vypadá jako malé SUV. Ve skutečnosti je Mercedes GLB konkurentem Škody Kodiaq

Chválím fantastický motor. Štval mě asistent hlídání jízdního pruhu
20.10.2020 13:43
|
0

Splnil jsem si dětský sen. Test kupé Škoda 110R protkaný spoustou emocí a nostalgie

Výkonu sice tohle kupé nemá na rozdávání, ale stejně si za jeho volantem užijete spoustu zábavy
13.10.2020 10:35
|
4
Reklama

Linhai UTV 1100 Diesel: Asijská čtyřkolka pro práci, ale i pro zábavu

Terénní čtyřkolky si dnes spousta lidí kupuje jako povyražení, umí ale zastat i kus pořádné práce
02.10.2020 14:49
|
1

Land Rover Defender - Legenda žije dál. Ano, či ne?

Defender má v automobilové historii obrovské jméno. Jak na něj navazuje nový pokračovatel?
15.09.2020 18:08
|
4
Reklama
Autosalon TV