Reklama
Bonusy k TV pořadu

Gigantický americký pick-up Chevrolet Silverado děsí a dojímá majitele i s dieselem pod kapotou

Spojené státy jsou pověstné obrovskou oblibou velkých pick-upů. Má ale taková obluda smysl u nás?
Zdroj: Radek Vrtal

Amerika je pověstná svým vozovým parkem, Kdo ve „Státech“ na venkově nemá pořádný Pick-Up, jako by nebyl. Mně se poštěstilo otestovat novinku Chevrolet Silverado RST se zcela novým dieselovým agregátem.

Jiná dimenze

Vím, že spousta z Vás se teď čertí: “Amerika s dieselem?!” Jenže ono to překvapivě funguje. Parametry motoru ostatně hovoří za vše: 277 koní a zejména 642 Nm už má nějakou hodnotu. Já byl vždy při akcelerování překvapen, za jak krátkou chvíli vykreslila ručička rychloměru trasu mezi nulou a stovkou, a to jsem ani nemusel dávat plynový pedál až na zem. V tu chvíli bych totiž asi nechal část zadních pneumatik na silnici.

Uvnitř se člověk cítí jako v obýváku Za volantem sedím na sedadle velikosti pověstného ušáku, kolem mě místa na rozdávání. Úplně se vidím, jak se Silveradem zajíždím do populárního autokina. Do dveří uložím bez problémů 2 x 1,5l velkou pet lahev, další místa na nápoje jsou ve středové konzole. Do přihrádky pod loketní opěrkou uložím bez problémů několik porcí popcornu a audio soustava je po čertech dobře odladěná. Na můj vkus byla tedy až moc nastavena na současný trend - co nejvíce basů. Po chvíli jsem se ale s pomocí ekvalizéru dobral zvuku lahodícímu mému uchu.
Reklama

Nesežere vás

O amerických autech se s oblibou tvrdívá, že žerou i menší stromky kolo cesty. Vždy když přebírám testovací auto, odhaduji, za kolik to tak asi bude jezdit. U Silverada jsem po nedávných zkušenostech s Dodge RAM 1500 odhadoval hodnotu 9,8 l/100km. Po pár desítkách kilometrů, začínám tušit milé překvapení. Půjčené Silverado má při přebírání najeto necelých 400 km, což znamená, že je motor teprve v záběhu a spotřeba si začne sedat až kolem 2000 kilometrů.

I přes to se mi však na palubním počítači zračil údaj 8,4 l. Na takovou stodolu je to super hodnota! Jen pro upřesnění: průměrnou spotřebu se vždy snažím měřit při jízdě plus minus rovnoměrně vedoucí po dálnici (120 km/h), okresce (90 km/h) a v obci (50 km/h).

Velká země

Americké auto je pro Evropana úplně jiné kafe, než 99 % evropské produkce. Když jsem měl před první cestou do Států, říkal jsem si, co budu dělat v zemi hlupáků? Po příjezdu jsem ihned změnil názor. Lidi jsou tam skvělí. Stejně jsem to měl i u aut. Před první zápůjčkou plný obav, od té doby ale uběhla spousta času a já se vždy strašně moc těším na každou další velkou káru, která má na štítku vyraženo Made in USA.

Podrobnosti se dozvíte v dnešní premiéře Autosalonu od 20:15 na Prima COOL. Ano, Autosalon se odteď přestěhoval na středu!

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Mazda představila druhou generaci tradičního pick-upu BT-50. Evropa si musí nechat zajít chuť

Japonský pracant je příbuzný Isuzu D-MAX. Aktuálně míří hlavně na australský trh
27.08.2020 17:09
|
1
Reklama

Nový pick-up L200 drží offroadový prapor Mitsubishi po vyhynulém Pajeru

Radikální facelift, nebo nová generace? Dramaticky se změnil vzhled vozu, nový je motor i převodovka
28.10.2019 10:30
|
0

Land Rover Defender - Legenda žije dál. Ano, či ne?

Defender má v automobilové historii obrovské jméno. Jak na něj navazuje nový pokračovatel?
15.09.2020 18:08
|
4

Luxus proti luxusu: BMW X7 vs. Mercedes-Benz GLS. Lze vůbec najít nějaké rozdíly či nedostatky?

Expert Radek si povozil zadek v pořádných kočárech. Který je jeho srdci bližší?
09.09.2020 13:51
|
0
Reklama

Subaru XV e-boxer: ideálně elektrifikovaný Japonec, o kterého mám strach, že ho Evropa vyštípe

Hybridní pohon si automobilka vyvinula sama. Líbí se mi, že jeho základ tvoří dvoulitrový čtyřválec
26.06.2020 12:05
|
0

Co se dá zažít na lodi, to nezažijete ani v přemotorovaném kabrioletu

Vyhrál jsem sázku nad Pepou a na půl dne se ze mě stal vltavský kapitán Korkorán
18.06.2020 13:31
|
0
Reklama
Autosalon TV