Autopunk

Elektroauta musejí být slyšet. Tesla bude proto mečet a prdět. Samozřejmě za příplatek

Konec tichého provozu u elektroaut prodaných v USA a EU je tady, Tesla na to jde po svém
Zdroj: Twitter Elona Muska

Americký výrobce elektromobilů Tesla stojí stále na pokraji bankrotu, jen za první čtvrtletí prodělal 702 milionů dolarů, jeho zákazníci ale dostanou novou příplatkovou výbavu. Elektromobil bude brzy moct za příplatek mečet nebo prdět.

Novou funkci ohlásil ve svém Tweetu sám zakladatel Elon Musk. Konkrétně zmínil kozí mečení, prdění, zvuk lesního rohu a klapání kokosových ořechů simulujících klapot koňských kopyt. Podle něj jsou ale tyto příklady jen „špičkou ledovce“. Zvuků, které budou moct Tesly vydávat, tedy bude mnohem víc.

Zpráva není zas až tak překvapivá vzhledem k tomu, že Musk je známý svým smyslem pro humor a touhou provokovat. Zvuk kokosových ořechů je zřejmě narážkou na scénu z filmu Monty Python a Svatý grál. Majitel Tesly tak svérázným způsobem řeší povinnost, kterou elektromobilům od příštího září i v USA nařizuje zákon – musí při jízdě, zejména té pomalé po městě, vydávat nějaký zvuk, aby se snížilo riziko zranění chodců. Ti totiž mohou tichý elektrický vůz přeslechnout.

To, aby Tesly za jízdy prděly, se zřejmě Muskovi podaří realizovat bez problémů, s jinými schopnostmi vozu má ale potíže. Nedávno přišel třeba s novou funkcí Smart Summon, která umožňuje bezpilotní přivolání elektromobilu na vzdálenost několika desítek metrů, což pomůže třeba při výjezdu z parkovacího místa.

Musk se sice na Twitteru pochlubil, že dobrovolníci provedli už 550 tisíc testů, zároveň se ale objevily informace o několika bouračkách, které se při tom staly. Auta při nich nabourala do zdi nebo do jiných automobilů. Americká vládní organizace NHTSA už věc řeší přímo s výrobcem. Jde ale zatím stále jen o pilotní provoz, za který neručí Tesla, ale samotní uživatelé.
Reklama

Diskuze

Matus - 11.10.2019 12:38:20
" Samozrejme za priplatok" to by sa skor hodilo k VW group. Ten ma v plane spoplatnit este aj pouzivanie adap.tempomatu. Tesla robi update na vsetky auta zadarmo. Pochybujem ze niecoho takeho sa dozijeme pri VW.

Podle našich výpočtů se elektrická Škoda Citigo vyplatí po ujetí 100 tisíc kilometrů

Kdo ale může využít dotace, zaplatí za elektrický minivůz dokonce méně než za ten benzinový
26.09.2019 19:05
|
40

Tesla dorazila do servisního pekla, tvrdí autopůjčovna. Zrušila objednávku stovky kusů Modelu 3

Společnosti specializované na půjčování elektromobilů došla s americkým výrobcem trpělivost
15.09.2019 08:18
|
19

Když elektromobil poprvé překonal rychlost 100 km/h, tak se s tím jezdci parních strojů nesmířili a odpověděli světovým rekordem 120 km/h. To bylo před 115 lety!

Spalovací motory rozhodně nebyly v počátku automobilismu dominantní! Rychlost 100 km/h poprvé překonal elektromobil už v roce 1899, ale zastánci páry se nevzdali. Francouz Léon Serpollet zajel v Nice nový světový rekord rychlostí 120,805 km/h v roce 1902. Ano, startoval na parním čtyřválci Gardner-Serpollet 20 HP vlastní konstrukce...
31.12.2017 13:50
|
0

Nespalte se při nákupu auta. Podívejte se na propadáky, které za tři roky nestojí ani polovinu ceny

Objevili jsme ale i překvapivé držáky, které cenu ztrácejí minimálně. Zaměřili jsme se i na škodovky
16.10.2019 13:31
|
1

Malých supervýkonných hatchbacků ubývá. Fabia RS by se ale mohla vrátit

Automobilky hojně omezují nabídku modelů. Která malá ostrá auta zmizela z trhu?
13.10.2019 19:45
|
0

Zapomeňte na dlouhý seznam výbavy! Nabídky automobilek se omezují, víme proč

Výběr mezi několika motory, převodovkami a výbavou? To bude možná brzy minulost
02.10.2019 10:08
|
0

Škoda má podle manažera VW zlevnit auta a postavit se Dacii. Seat bude lovit zákazníky Alfy Romeo

Koncern údajně plánuje od sebe více oddělit jednotlivé značky, aby si vzájemně tolik nekonkurovaly
30.09.2019 16:15
|
27
Autosalon TV