Reklama
Archiv - Testy

“Zelené peklo” v Čechách - BMW i440 GrandCoupé xDrive

Já a výkon (ano/ne). S přibývajícími roky mě začínají víc bavit auta praktická a komfortní, než ta výkonná. Poté, co jsem si z klobouku vytáhl na testování BMW 440i MPerformance, nebyl jsem štestím bez sebe a kolegům tiše záviděl kombíky. Utěšovalo mě alespoň to, že jde o vůz čtyřdveřový.
Zdroj: Autosalon

První setkání

Nepatřím mezi lidi, kteří soudí na první pohled. Přiznávám se otevřeně, barva a styling mě dostaly. Hned mi bylo jasné, že to vlastně bude zábava a začínal se ujišťovat, že výběr auta kolegové závidí nakonec vlastně mně!

Vlk v rouše beránčím

Zvenku vybroušená elegance. Uvnitř útulno. Do té doby, než nastartuju 6-ti válcový agregát. Vše se změní! Motor decentně rozvibruje celé auto. Z výfuků se ozve brutální burácení. Na nic nečekám a vyrážím kupředu. Tmavý interiér působí intimně a “ukrývá” mě před okolím, abych si jízdu mohl nerušeně vychutnávat. Hned na to zastavuji, jdu se ještě jednou kouknout na kapotu, zda tam přeci jen není nápis M4! Není!  

  

Pro začátek trocha respektu neuškodí - a pak…. plyn na podlahu

 360 koní je docela slušné stádečko. Proto je dobré “načíst” si jeho chování a s přibývajícími kilometry se nebojím s plynovým pedálem přibližovat se podlaze! Čím je pedál víc sešláplý, tím mě “Zelenáč” přesvědčuje o svých kvalitách. Neskutečně jistý je v každé situaci. Chvíli na to se začínám blížit na svoji hranici - znám ji moc dobře. Nemachruju! Skvěle si užívám dynamiku jízdy a příjemného zvuku výfukové soustavy.

Interiér

U podobně střiženého auta je pro mě číslo jedna posez, vše ostatní je naprosto druhotné. Svoji polohu za volantem nacházím okamžitě. Podstatnou chvíli (2 dny) trvá, než začínám vnímat vybavenost interiéru. Ano, tak moc mě jízda baví!

Tmavě provedený interiér, nízké prosklení, skvělá sedadla, dobré audio, příjemně ovladatelný infotainment - to vše posouvá zážitky ještě o level výše!

Reklama

Po týdnu…

Jako by v Mnichově odladili auto přímo pro mě! Řízení reaguje přesně, skvěle se dávkuje výkon, ale i brzdný účinek. Nemůžu si pomoct, ale BMW 440i xDrive MPerformance bych doma parkoval raději jak M4! Auto je odladěno na každodenní používání. Kompromisní nastavení garantuje skvělé sportovní zážitky. Podvozek překvapivě komfortně vygumuje některé nerovnosti na silnici. Nikdy z Vás nevytřepe duši!

Měl jsem možnost jezdit za silného deště. Pohon všech kol xDrive pracoval jako zbytek auta bezchybně a přesně.

Týden za volantem utekl jako voda! Původně jsem ho nechtěl, nakonec mě naše loučení docela bolelo.

Reklama

Autor testu: expert Radek Vrtal


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV