Reklama
Archiv - Testy

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
Zdroj: Autosalon

Mám formu! – KIA CEED

…jen aby byl adekvátní obsah! Cesta na Geneva Motor Show 2006 znamenala moje první rande s první generací Ceedu(Cee´du), tou apostrofální. Desing, interiér, ergonomie když ne katastrofální, tak podrůměr. Motor (1,6 CRDi/85 kW) a komfort jízdy naopak nadprůměrný! Třetí kapitola korejského antigolfu se zdá být napsaná přesně v opačném gardu. Pohledná, kvalitní, ale motor nejmenší z nabídky. Což většinou znamená downsizingový podvozek. Na hodnocení je ale brzy... 

Litr sem, litr tam - KIA CEED

Jak platit nejnižší povinné ručení? Nebourat vlastní vinou, odstěhovat se do co nejmenší obce (PSČ hraje roli) a pořídit si přibližovadlo s co nejnižším zdvihovým objemem. Nejméně se platí za auta do 1000 ccm. Kia Ceed 1,0 T-GDI se tam, sice s odřenýma ušima (998 ccm), vejde. Ročně se tak dá ušetřit několik tisíc. Malý motor rovná se malá olejová náplň, menší zátěž náprav, brzd, pneumatik, poloos = Další kačky k dobru. Když říkám A, dodám i B: litr znamená nižší výbavu (na vrcholné GT Line a GT zapomeňte), ne miliónovou výdrž a spotřeba se může blížit dvoulitru, když se snažíte předělat pracanta na sprintera.

Reklama

Auto pro tatíčka? – KIA CEED

Být dělníkem není urážka, naopak! I T.G.M. se rok živil rukama (jako kovářský učeň) a rád na to vzpomínal. V případě redakčního testu pak neexistuje objektivnější forma hodnocení. Na férovku, lepší litrové motorizace, co do jízdního projevu a spotřeby, mají Ford Focus i koncernoví rivalové https://autosalon.iprima.cz/testy/skoda-octavia-kombi. Prostornější, hlavně vzadu, je Opel Astra https://autosalon.iprima.cz/testy/causa-insigniada-2018. Levněji zase vyjde Fiat Tipo https://cool.iprima.cz/porady/autosalon/fiat-tipo-16-mjet-opening-edition-plus.Tátovi, a nejen jemu, by ale Kia Ceed nevadila. Když po ní nebudete chtít víc, než je, jako auto-dělník bude sloužit těch 3-7 let, co na ní máte záruku. 

Reklama

Autor testu: expert Daniel Dítě


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0

Ford Focus – Počtvrté Autem roku!

Nový Ford Focus čtvrté generace už není globální automobil, ale v Evropě se těší velké pozornosti, každá generace byla vyhlášena Autem roku v České republice, takže letos kraluje ten nejnovější!
10.04.2019 13:00
|
0
Reklama
Autosalon TV