Reklama
Archiv - Zprávy

Žádné Hjondé nebo Šondé, do Česka se vrátil Hyundai

České zastoupení korejské značky přestalo pod novým vedením nevybíravě útočit na Škodu Auto, překrucovat označování typů karoserií a kádrovat novináře podle toho, jak jdou importérovi na ruku. Hyundai uvedl na český trh i několik automobilových novinek.

Zastoupení korejské značky Hyundai mění po odchodu prezidenta Byung Kwon Sira, a zejména po následném odvolání generálního ředitele Vladimíra Vošického komunikační strategii.

Nechtějí si kazit jméno

Symbolickou, nejvíce slyšitelnou změnou je nazývání značky. Vrací se doslovný fonetický přepis označení Hyundai, na který byli Češi zvyklí. Managementem pod vedením Vošického zavedené a tvrdošíjně prosazované „Hjondé“, které spoustě Čechů znělo jako „Šondé“ a bylo předmětem mnoha posměšků, končí.

Minulostí mají také být nevybíravé útoky na Škodu Auto v reklamních kampaních značky Hyundai. „Respektujeme a ctíme naši konkurenci,“ potvrdil změnu kursu na setkání s novináři nový prezident Yongjin Alex Kim. Toho ve vedení Hyundai Motor Czech doplnil ve funkci generálního ředitele Martin Saitz, zkušený manažer, který pracoval například u BMW nebo Škody Auto.

Import značky do Česka přebrali noví manažeři poté, co Hyundai pod taktovkou Vošického na českém trhu spadl za Volkswagen a Dacii v žebříčku nejúspěšnějších značek podle nově registrovaných vozů až na čtvrté místo. Vošický přitom ještě před několika lety vyhlašoval útok na vedoucí pozici Škody Auto.

Nové vedení si přeje co nejdříve ukončit vleklé soudní spory se svými prodejci. „Podnikli jsme aktivní kroky k tomu, aby bylo dosaženo stavu, který bude výhodný pro obě strany. Jsme otevřeni vzájemné spolupráci s bývalými dealery,“ uvedl Yongjin Alex Kim.

Hyundai nově také spolupracuje s redakcemi médií, které byly v minulosti u Vošického na takzvaném blacklistu. Odmítal s nimi spolupráci kvůli tomu, že zveřejňovaly i ty informace, které nebyly pro Hyundai jednoznačně příznivé. Mezi taková média patřily například televizní pořad Autosalon na TV Prima a web Autosalon.tv.

Nový management nepřekrucuje označování typů karoserií u vozů Hyundai. Nejkřiklavějším příkladem z dřívější praxe byl základní model i30, který se za dob Vošického komunikoval kvůli možnosti porovnání se Škodou Octavia jako liftback, přestože jde o typický hatchback.

Komunikace vozů Hyundai se má vzdálit duchu, pro který byly typické slogany „Nejlepší v Česku“ nebo „Teď ujedu všem“. Prvním příkladem změny je přejmenování akčních verzí nejoblíbenějších vozů z „Best of Czech“ na „Made in Czech“ odkazující k výrobě v Nošovicích.

Další N a nová výbava N-Line

A právě v Nošovicích se vyrábějí i novinky, které Hyundai uvedl na český trh. V první řadě jde o sportovně laděný model i30 Fastback N, který doplňuje vysokovýkonnou verzi i30 N s karoserií hatchback. Pod kapotou opět vrčí benzinový čtyřválec 2.0 T.GDI dopovaný turbem s výkonem až 250 koní v základní konfiguraci a 275 koní u vrcholné verze Performance.

Hyundai i30 Fastback N se prodává od 779 990 korun, tedy o dvacet tisíc dráž než základní verze. Dvacet tisíc činí také rozdíl mezi základním provedení a výbavou Performance. Pro porovnání: o něco slabší, hůře vybavená, ale prostornější a úspornější Škoda Octavia RS stojí od 766 900 korun.

Hyundai i30 fastback N jsme trápili na závodní trati v Sosnové. Reportáž brzy uvidíte v některé z epizod pořadu Autosalon na TV Prima.

Hyundai dále uvedl na český trh novou výbavovou linii N-Line pro modely i30 Fastback a rodinné SUV Tucson. Tyto vozy zvenčí i uvnitř částečně přebírají sportovní design provedení N a mají i upravené podvozky na sportovnější jízdu, ale pohánějí je běžné pohonné jednotky včetně naftových.

Hyundai i30 Fastback N-Line se prodává od 489 990 korun (s benzinovým turbomotorem 1.4 T-GDI) a Tucson N-Line od 699 990 korun (1.6 T-GDI).

Autor článku: Ondřej Běhal
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV