Reklama
Archiv - Zprávy

WEY XEV jde po krku americké Tesle!

Když čínská automobilka Great Wall v Evropě příliš neuspěla se svými pickupy, zkouší to jinak. Ve Frankfurtu představila několik SUV prémiové třídy, pro něž vymyslela značku WEY, která v čínském přepisu záměrně napodobuje jména Volvo a BMW...
Zdroj: Tom Hyan

Bulharská spojka

Bulhaři nejsou zrovna experty na výrobu automobilů, jejich automobilová historie je opravu chudá, nicméně jako první v Evropě oficiálně zahájili montáž čínských vozů! Byly to pickupy Great Wall stejnojmenné společnosti z Baoding City. Od roku 2011 zásobovali i sousední balkánské trhy, ale dlouhodobé plány nesplnili. Great Wall mezitím soustředila zájem na automobily módní kategorie SUV, pro něž nejprve založila značku Haval (2009) a nyní WEY (2014). Za pomoci německých partnerů se objevila na autosalonu ve Frankfurtu a svou vizi zhmotnila do studie WEY XEV Concept. Je to čistý elektromobil značných rozměrů s rozvorem náprav celé tři metry, přídí inspirovanou novodobými Jeepy Cherokee a dlouhými křídlovými dveřmi, dovolujícími současně vstup k oběma řadám sedadel.

                     

Prostě standard...

Ostatní typy, které WEY vyhlašuje za sériové, jsou konvenčně vyhlížející SUV, nenápadité v šedi globálního průměru, a to větší VV7 S, menší VV5 S a výhradně hybridní WEY P8. Málokdo se na stánku WEY zastavil; bílé, stříbrné a šedé vozy v záplavě jiných stánků zanikaly, pozornost přitáhlo až odhalení červené studie XEV Concept. Ta se pochlubila elektromotorem na každé nápravě, ten vpředu má 55 kW a 150 N.m, ten vzadu 130 kW a 250 N.m. Výrobce uvádí dojezd 500 kilometrů, zrychlení z klidu na stovku za 4,5 sekundy a největší rychlost 160 km/h. V prostorné kabině mají čtyři cestující na samostatných sedadlech opravdu dostatek místa.

A ty druhé, sériové SUV? Vesměs s přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem turbo, u hybridních verzí doplněným elektromotorem jak vpředu, tak vzadu. Podobně jako u Peugeotu Hybrid tak vzniká verze 4x4 bez mechanického propojení náprav. Nabídku v barevně tištěném německy psaném prospektu uváděli pánové Jen Steingräber, Gerhard Henning a Alexandre Tibeiro, tedy nikoli občané čínského původu. Tak uvidíme!

Reklama

Autor textu a foto: Tom Hyan


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV