Reklama
Archiv - Zprávy

VW Polo - osmačtyřicetihodinový masakr v Hamburku!

Dokážete si představit, co znamená pro štáb jeden výjezd na mezinárodní prezentaci? Víte, jaký je rozdíl mezi psaným a TV testem, hlavně během vzniku?
Zdroj: Autosalon

Sbalit, vstávat, odletět, nejíst, natočit, odletět, ulehnout.

Vše začíná v pátek ve 3:00 budíčkem.

Vstávání ve 3:00 ráno není pro nikoho příjemné. Při nastavování budíku jsem zjistil, že mě čekají jen 4 hodiny spánku, no to bude rychlý spánek! Kontroluji na mobilních aplikacích počasí - 17 °C zataženo, beru dlouhý rukáv. 

Cestou na letiště si v hlavě přehrávám, zda máme pro natáčení všechno. Ano, mám všechno, jen ne čas, parkuji auto, do odletu zbývá jen 55 minut…

Vše proběhlo, jak má, usedám do letadla, jen zaberu, přistáváme v Bruselu, za 50 minut odlétá spoj do cílové destinace!

Náš největší problém v zahraničí - čas a místo. Hurá Hamburk, říkám si po 7 a půl hodinách. Zbývají formality, jako rychlé kafe, toaleta, tiskovka a převzetí vozu.

Největším problém na mezinárodních prezentacích: Kde auto natočit! Potřebujeme od auta odstup a alespoň trochu koukací pozadí. Nacházíme první místo, sakra stále slyšíme letadla, musíme hledat dál! Všude na odbočkách, na polních a jiných obslužných komunikacích nás vítá značka zákaz vjezdu a čas se nám krátí! Drze projíždíme skrze statek, za nímž vidíme docela pohlednou silnici - ano, to je to místo s až překvapujícím tichem! Rychle napít, v následujících hodinách nebude čas ani na toaletu, musíme ty 4 hodiny využít na 150%!

Povedlo se, co bylo v plánu, je hotovo! Rychle na hotel, předat auto, ubytovat se, večer pokračuje večeří, kde se podával luxusní hovězí steak!

Tyhle chvíle miluju. Mám možnost v klidu prohodit pár slov s kolegy z jiných médií, ale i s kolegy ze zahraničí!

Druhý den jedeme na jistotu a vracíme se na místo činu, kde už nám toho nechybí moc dotáčet. Bohužel, jak nachystáme techniku pro natáčení povídání za volantem, někdo dokonale vyčistil oblohu, teplota letí raketově nahoru. V autě to nevadí, mám klimatizaci, bojuju však s mnohem větším nepřítelem. Sluníčko je proklatě nízko, zjišťuji, že mluvit lze jen na cca 400 m úseku silnice, a to ještě jen jedním směrem! Čas letí jak splašený, ale po hodině a půl nekonečného ježdění tam a zpět nabírám téměř upečeného kameramana do auta a vyrážíme na rychlý oběd před odletem.

Rozdíl mezi psaným a televizním testem 

Je to jednoduché. Vždycky říkám, že píšící kolega si může auto užít a následně píše text, který je hodně založen na osobních dojmech a pocitech. Spoustu nepřesností a nejasností může opravit. Naše práce je zajímavá tím, že musíme k danému autu načerpat maximum informací z internetu, včetně “osobních dojmů” ještě, než usedneme za volant. Prostor na opravy není. Co je špatně a nepřesně, se ve střižně vyhazuje. Už je to uděláno, už je to hotovo.

Do Prahy se vracím ve 23:20, to nejhorší nás ale ještě čeká! Vystát si frontu u nadrozměrných zavazadel, protože současně s námi přiletěla asi 3 letadla dovolenkářů… . Po hodině máme i stativ. Nezbytné kolečko na firmu, zkopírovat natočené materiály a domů! Do postele padám ve 3 ráno - vydatných 48 hodin.

Vyplatilo se kvůli VW POLO vstávat?

ANO! Vyplatilo. POLO VI. generace je skvěle vymyšlené auto! Více info Vám přinese podrobný test!!  

Autor: Expert Radek  

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV