Reklama
Archiv - Zprávy

Volkswagen festival 2017

Ti, co mají rádi hudbu, jezdí v létě na „fesťáky“ a my, co máme rádi auta jezdíme taky na „fesťáky“. Já jsem se třeba vydal do jižních Čech na Hosín, kde právě probíhá druhý ročník Volkswagen festivalu.
Zdroj: Autosalon

Letiště Hosín nabízí vše, co je k pořádnému srazu třeba. Dráha na sprinty, rozlehlé zelené plochy, dobrá dostupnost i spousty krás ke kochacím jízdám po okolí. Změnil se ovšem název. Z Volkswagen srazu se stal Volkswagen fest. Proč? Protože to lépe vystihuje myšlenku - je to festival vozů, zábavy, hudby, radosti. Je to zkrátka oslava VW na konci léta.

Moderování hlavního programu sobotního dne se opět po roce ujal Honza Říha, který kolem desáté hodiny dopoledne program oficiálně zahájil. A hned posílal první zájemce k registracím na sprinty. Tam už čekala nachystaná profesionální časomíra a vytyčená trať. V plánu bylo několik volných jízd k osahání trati, sklouznutí se s kámošem bez ohledu na to, že jeho auto patří do jiné soutěžní kategorie. Výsledky byly letos viditelné hned na místě a stejně tak i rychlost aut v cílové rovince. Ale pro zvědavce doporučuju navštívit web www.volkswagenfest.cz.

Kdo zrovna nesprintoval, mohl se se svým autem pochlubit na nájezdové rampě. A tuto možnost využilo opravdu hodně lidí. Některá auta jsou tak speciální, že nepatří do garáže, patří před lidi a je fajn něco se o nich dozvědět. Na rampě se tak objevily jak historické zvláštnosti, tak upravené speciály.

Nebyl problém vyzkoušet si jízdu na simulátoru surfu, umýt si auto za pomoci profesionální techniky, naučit se, jak správně pečovat o karoserii, dozvědět se něco o zabezpečování vozů proti krádeži, prohlédnout si a na vlastní kůži vyzkoušet nové vozy z flotily Volkswagen. Stejně jako naši soutěžící v Autosalonu všichni mohli prověřit asistenty a jízdní vlastnosti nového Craftera.

Na několik opravdu zajímavých aut se můžete těšit v naší festivalové reportáži, kterou brzy uvidíte v pořadu Autosalon.

Reklama

Autor textu: Expert Martin


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV