Reklama
Archiv - Zprávy

Videa: s luxusním bentleym do prachu a bláta? No proč ne!

Jsou značky automobilů, které si dokážeme představit jen na uhlazených asfaltových silnicích nebo na příjezdových cestách k luxusním sídlům vydlážděných bílými oblázky. Bentley k nim patří…
Zdroj: Bentley

Jenže už není pravda, že každý bentley rovná se luxusní rychlé auto, které se nikdy nepodívá mimo silnici. Možná si ještě vzpomenete, jak Kris Meeke v jednom dílu Top Gearu prohnal s codriverem Jamesem Mayem Bentley Continental GT Speed po jedné z rychlostních zkoušek waleské rallye. Jenže to byl poněkud extrémní přístup k autu, které na polňačky moc nepatří. Bentley však, jak už je poměrně dost dlouho známo, chytá SUV, které by si něco podobného mohlo v klidu střihnout, vlastně si může dovolit ještě víc. A přesně to předvádí zkušební Bentley Bentayga na novém videu.

Většina SUV se mimo silnice nikdy nepodívá, to je bohužel jejich úděl a z tohoto pohledu jsou to vlastně zbytečná auta, ale co si zákazník žádá, to dostane. U Bentley Bentayga to bude platit obzvláště, to ale neznamená, že v terénu nic nezvládne. Testovací jezdci Benleye jej vzali nedávno do Španělska a jak si tam vedl, se můžete přesvědčit právě u onoho nového videa.

 

Bentayga se má oficiálně představit na zářiovém frankfurtském autosalonu, do prodeje ale nepůjde dřív než v příštím roce. Zatím tedy prochází testy a zkouškami v různých částech světa. Na dalším videu můžete vidět jak si bentayga vedla na písečných dunách v Dubaji. Očekává se, že při své premiéře bude mít bentayga k dispozici dvanáctiválec do W, dieselový vidlicový osmiválec a v roce 2017 by snad měl být i hybrid. Šušká se, že později by měl přijít na řadu i menší sourozenec. Takže spojení Bentley – bláto – rozbité cesty už brzy nebude nesmyslné.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV