Reklama
Archiv - Zprávy

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
Zdroj: Renault

Jmenuje se Kwid a je to malé SUV. Začal se tento měsíc prodávat v Indii, kde se také vyrábí, ale nejspíše se časem podívá i do Evropy, i když pod značkou Dacia. Ostatně styl, tvary i prvky v interiéru naznačují, že by mohl pocházet právě z líhně rumunské automobilky. Kwid je postaven na nové platformě CMF-A, kterou vyvinul Renault společně s Nissanem, auto má na délku pouhých 3,68 m, což je jen o 10 cm více než u současného twinga.

V Indii se prodává s motorem o objemu 0,8 l a výkonu 54 koní, který pohání pouze přední nápravu pomocí pětistupňové manuální převodovky. Časem by měl přibýt ještě silnější motor s objemem 0,9 l, pro Evropu by to mohly být i jiné hnací jednotky, třeba už ze zmiňovaného twinga. S pohonem všech kol se nepočítá. Přístrojová deska je standardně digitální, za příplatek bude multimediální systém s navigací a sedmipalcovým dotykovým displejem. Připlatit si bude možné i za elektricky stahovaná okna či rádio z bluetooth.

Nejzajímavější je však základní cena. Renault původně počítal v přepočtu se sumou kolem 110 tisíc korun, ale nakonec startuje na částce 94 tisíc korun. Pokud se ale bude prodávat i v Evropě, cena se dostane výše, snad na úroveň kolem 120 tisíc korun, přičemž vůz by se pro evropský trh vyráběl v Maroku. Ale na potvrzení si musíme ještě počkat.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0

Fordů GT vznikne jen hrstka a budou jen pro vyvolené

Příští rok si zájemci budou moci konečně koupit novu generaci supersportu Ford GT. Jenže jich rozhodně nebude jako rohlíků na krámě.
26.09.2015 22:30
|
0
Reklama
Autosalon TV