Reklama
Archiv - Zprávy

Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
Zdroj: Peugeot

Peugeot potvrdil, že v jeho barvách se nadcházejícího Dakaru zúčastní hned čtyřka špičkových jezdců. Vedle Sainze, Peterhansela a Despresho to bude i nejlepší jezdec rallye všech dob Sébastien Loeb. O jeho účasti se spekulovalo už delší dobu, teď tedy přišel čas, kdy může pokořit další ze svých cílů. Vedle něj usedne samozřejmě jeho dlouholetý kolega a navigátor Daniel Elena.

Loeb už toho má docela hodně za sebou, především devět titulů mistra světa v rallye právě s Elenou, ale třeba také vítězství na slavném závodě Pikes Peak, kde ustanovil nový traťový rekord. A právě tam usedl do závodního speciálu Peugeot, konkrétně to byl notně upravený P208 T16. Od roku 2013 jezdí mistrovství světa silničních vozů WTCC s citroënem a letos je zatím na celkovém třetím místě.

Teď si tedy opět odskočí do světa rallye a hned na nejtěžší závod vůbec. Ovšem bude mít trochu handicap oproti svým kolegům z týmu. Dostane totiž loňskou specifikaci Peugeot 2008 DKR, i když poněkud modifikovanou, zatím co zbylí tři pojedou s nejnovějším modelem 2008 DKR16. Na Dakar se ale Loeb nevydá jen tak na blind. Své nářadí si nejdříve vyzkouší v říjnu během Rallye du Maroc.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0

Fordů GT vznikne jen hrstka a budou jen pro vyvolené

Příští rok si zájemci budou moci konečně koupit novu generaci supersportu Ford GT. Jenže jich rozhodně nebude jako rohlíků na krámě.
26.09.2015 22:30
|
0
Reklama
Autosalon TV