Reklama
Archiv - Zprávy

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
Zdroj: Mercedes

 

Nicméně v souvislosti s tímto průšvihem se čím dál více skloňují sice legální, ale naprosto amorální a zastírací praktiky, které při emisních i spotřebních testech automobilky používají. Teď přišla s obviněním o manipulaci emisních testů i německá ekologická organizace Deutsche Umwelthilfe (DUH) a míří s ním na další německý koncern, tentokrát na Daimler-Benz.

Ten se však velmi důrazně ohradil a ve svém prohlášení řekl, že vozy z produkce Daimler-Benz nikdy nevyužívaly a nebudou využívat nelegální zařízení. Všechny benzínové i naftové motory z jeho produkce prý dodržují platná zákonná nařízení a odpovídají platným specifikacím. Každý motor je podle prohlášení automobilky naprogramován tak, aby dodržoval stanovené technické standardy a limity a automobilka prý neví nic o měřeních, která by dokazovala opak.

Daimler také prohlásil, že aktivně podporuje a sám vyvíjí nové testovací metody měření emisí postavené na reálných podmínkách a při běžném provozu vozidel. Tvrdí dokonce, že v tomto ohledu úzce spolupracuje i se státními organizacemi v Německu, Evropě i USA. Zdá se, že Daimler je si jist v kramflecích a dokonce naznačuje, že by kvůli tvrzením vyřčeným ze strany Deutsche Umwelthilfe mohl podniknout protiútok právní cestou. Uvidíme tedy, jak se věci vyvinou.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Fordů GT vznikne jen hrstka a budou jen pro vyvolené

Příští rok si zájemci budou moci konečně koupit novu generaci supersportu Ford GT. Jenže jich rozhodně nebude jako rohlíků na krámě.
26.09.2015 22:30
|
0
Reklama
Autosalon TV