Reklama
Archiv - Zprávy

Uvězněn v písku. Kodiaq bojuje o život!

Kodiaq Scout ztracen v písku, spolkla ho saharská poušť. Plačící dítě chce zpátky do hotelu. Zvládne expert Pepa dramatickou situaci?
Zdroj: Autosalon

Pokus o nelegální přechod hranice

Kodiaq Scout tápe v poušti. Zabloudil po cestě k tuniským horským oázám Chebika a Tamerza. Obě jmenovaná místa sloužila jako lokace slavnému filmu Anglický pacient. Chci je vidět. Zatím ale kromě palem a zurčící vody kolem nás bouří písek. Navíc se pohybujeme nebezpečně blízko alžírské hranice, o čemž mě informuje příchozí SMS mobilního operátora. Odhaduju její blízkost na dva tři kilometry.

Nejhorší záběr Autosalonu za jeho historii

Písečné peklo nejlépe dokumentuje nejhorší záběr, který kdy Autosalon natočil. Odešla při něm jedna z kamer, mikrofon i kameraman. Až si ho pustíte, vězte, že jsem chtěl říct: “Bloudíme někde poblíž Alžíru. Auto drží, ale já mám nervy nadranc, oči plný písku. Permanentně slzím. Pepinka se pořád ptá, kdy už tam budem? Nemůže chudinka ani na záchod a jediný, co jí zbylo, je věřit svýmu tátovi.”

Velbloud nebo medvěd, oba vidí oázu rádi

Nedovedete si představit tu rodičovskou úlevu, když se před námi zjevila oáza. Překrásná, kouzelná, jako z pohádek tisíce a jedné noci. Písek bouřlivé cesty smýváme pod vodopádem její chladivé pramenité vody. Ponurá nálada se obrací v nadšení. Pozor jen na pohyb oázou. Slovo horská znamená příkré srázy, skály, dítě bez dozoru může spadnout.

Silniční nirvána poblíž Alžíru

Na cestě z oázy umocňuje moji euforii další zážitek. Narážím na ráj řidičů. Souběžnou silnici podél hranice s Alžírem. Dokonalý asfalt, božsky vykroucené zatáčky, nulový provoz. Tady mi Kodiaq ukázal, že jeho rájem je silnice a jeho rychlost může být vražedná. Kochám se pohledem na scenérii skal, kterou už zítra vystřídá poušť, duny a čtyřiceti stupňová vedra. Tam se ukáže, jestli ve šroubovici SUV Kodiaq skrývá i geny off-roadu.

Reklama

Off-Road proti leštěnce. Skóre 1:3

Saharská poušť. Duny přesypány předchozí bouří tak, že i průvodce Mustafa, který nám byl přidělen, poslal svůj Land Cruiser do písečného hrobu. Čtěte už příště neuvěřitelný příběh o tom, jak mladoboleslavská myška vytrhla trn z tlapy offroudího lva. Dokonce to bylo i zhudebněno! Předehra na facebooku pořadu Autosalon.

Reklama

Autor článku: expert Josef Vrtal


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV