Reklama
Archiv - Zprávy

Třetí generace Focusu RS je bestie s pohonem všech čtyř kol

Ford do Frankfurtu nepřivezl žádnou překvapující novinku ani vysloveně bombu. Ale konečně zveřejnil zajímavé informace o novém Focusu RS.
Zdroj: FORD

Nový Ford Focus RS bude třetí generací tohoto atraktivního hothache a celkově třicátým fordem s přídomkem RS v historii. A bude stát evidentně za to, protože to bude vůbec nejrychlejší „ereso“ jaké kdy Ford postavil. Pod kapotou se ukrývá motor 2,3 l EcoBoost, který známe už z mustangu. Disponuje 257 kW a točivým momentem 440 Nm. To ale není vše, díky modu overboost bude možné točivý moment na 15 sekund zvýšit až na 470 Nm.

Focus RS s touhle výbavou dokáže zrychlit z nuly na sto za 4,7 s a rozjet se na 266 km/h, takže jaksi ignoruje obvyklý limit 250 km/h daný elektronickými omezovači. Tenhle trend omezovačů se vlastně zrodil v Německu, o to paradoxnější je, že se Focus RS bude vyrábět v německém Saarlouisu.

„Ereso“ dostane i lunch kontrol a hlavně elektronicky řízený pohon všech kol Ford Performance a šestistupňovou manuální převodovku. K tomu všemu bude k dispozici i režim Drift Mode, který poskytne dokonalý zážitek při jízdě „dveřmi napřed“. K výbavě bude patřit i navigačně-audiovizuální systém, kožené sedačky, otevírací střecha či 19palcová kola. K dostání bude Focus RS na jaře příštího roku a už je známa i německá cena – 39 tisíc eur.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV