Reklama
Archiv - Zprávy

Test bezpečnosti golfového vozítka, auta pro náctileté a eko auta? Budete jen zírat..

Automobilky proklamují: ,,Rádi bychom, aby v našich vozech kolem roku 2025 vůbec neumírali lidé! Tak budou dokonalá, tak Vás ochrání!”

Bezpečnost

Cesta k tomu vede různá. Výrobci mohou svá auta stavět z lepších materiálů, s propracovanějšími deformačními zónami a ještě více airbagy. Vozidla mohou být inteligentnější, sama vyhodnotí rizikovou situaci, zpomalí, zastaví, vyhnou se překážce, zabrání případné havárii...

Další bezpečnostní parametry ale automobilky neovlivní. Co takhle lepší a lépe značené silnice? Co takhle lepší a podstatně vychovanější řidič? Každopádně lze jen doufat a věřit - podobně jako v Ježíškovy dárky - že se to jednou taky začne měnit.

Tento článek by měl poukázat na fakt, že na trhu existují vozidla a samohyby, co dosahují relativně vysokých rychlostí, a která nesplňují v podstatě žádný bezpečnostní parametr. Deformační zóny tristní, airbagy žádné. Není špatné se mrknout na pár odstrašujících případů, třeba jak se hezky zabít v golfovém vozíku, nebo jak koupit dětem pseudo-auto, řiditelné od 15 let, a tím jim zásadně zvýšit šanci, že se nedožijí osmnácti.

Katastrofická auta

Smrt krásných golfistů

Že se dá smyk přivolat tak, aby Vám volant golfovo-hotelového vozíku zlomil žebra a pak rozmašíroval na kaši obličej, nebo že budete mít při nárazu z boku zpřerážené stehenní kosti, zmasakrované klouby a zásadní vnitřní zranění v dutině břišní, to Vás asi při jízdě s tímhle samohybem prvoplánově nenapadne.

Proč by se Vaše děti měly dožít 18-ti?

U nárazu malého vozu Ligier možná ani není důležité hodnotit výsledek auta jako takového, bude stačit se zamyslet na tím, co znamená náraz vozu, který nemá airbagy. Takových u nás jezdí statisticky pořád nesčetně mnoho! Tam, kde moderní auto a jeho posádka náraz zvládnou s odřeninami, vůz bez airbagů je schopný svou posádku zabít.

Reklama

Staňte se zelenou “eko” mrtvolou

To, že elektromobily mají zelenou, může v případě italského Tazzari Zero znamenat, že tento odstín nabere Vaše kůže v posledním posmrtném tažení, když s ním havarujete. Na tuhle “zelenou” Vám ale nikdo dotaci nedá. Bohužel ani výsledek Renaultu Twizzy nepřesvědčí, takže být trendy a “eko” někdy znamená hledat si ideálně i nějakou zelenou rakev.

Reklama

Autor textu: Expert Pepa


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV