Reklama
Archiv - Zprávy

Tchajwanský superelektromobil Thunder Power jde Tesle po krku

Ve Frankfurtu se vedle zavedených asijských značek představují i v Evropě neznámí výrobci se svými unikátními modely. Jedním z nich je i Thunder Power.
Zdroj: Thunder

Thunder Power je bezesporu designově zajímavým a neotřelým počinem, který ale nabízí i pokročilou technologii. I když pochází z Tchaj-wanu, není tento sportovně laděný skoro pětimetrový sedan čistě asijskou záležitostí. Design obstaralo italské studio Zagato a na konstrukci vozu se podílí například Peter Tutzer, jenž pracoval i u Lotusu či Bugatti.

Zajímavé na Thunderu Power je i fakt, že si nedává malé cíle a chce se měřit s výtvory společnosti Tesla. Konkrétně cílí na model S, ale na základě poweru vzniknou i další vozy, např. SUV či kompaktní vůz. Power už na první pohled zaujme originálně tvarovanými LED svítilnami a oválným grilem na přídi. Na zádi je pak integrovaný spoiler. Interiér si nezadá s těmi nejdražšími a nejluxusnějšími vozy známých značek. Nechybí kožené čalounění, dřevěné a kovové obložení a doplňky. Unikátní je i TP-Touch systém, který spojuje přístrojovou desku s infotainmentovým systémem do jednoho celku s obrovským dotykovým displejem.

Thunder Power má být předobrazem sériového vozu, který by se mohl začít prodávat příští rok. Zatím se plánují dvě výkonnostní verze. Slabší nabídne agregát s výkonem 230 kW a točivým momentem 320 Nm se zrychlením z nuly na sto za méně než 6 s. Jeho maximální rychlost má dosahovat hodnoty 210 km/h. Silnější verze bude mít elektromotor s výkonem 320 kW a točivým momentem 560 Nm se zrychlením pod 5 s a maximálkou 250 km/h. Kapacita baterií bude u obou verzí 125 kWh a dojezd činí až 650 km. Zcela vyčerpané se nabijí za 6 hodin, v modu rychlonabíjení stačí 30 minut na to, aby baterie poskytly dojezd 300 km. Přitom power váží méně než 2 t, model S od Tesly s bateriemi o kapacitě jen 85 kWh má hmotnost o několik stovek kg větší.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV