Reklama
Archiv - Zprávy

Specialista na pick-upy přichází s novinkou! Isuzu D-Max 2017

Nejstarší japonská automobilka Isuzu Motors je vlastně jediným výrobcem nákladních vozů, jenž nabízí také pick-upy vlastní konstrukce! Má tedy nejblíže k potřebám těch, kteří chtějí přepravovat náklady i v těžším terénu. A obliba pick-upů u nás roste, loni se jich prodalo přes šestnáct stovek, přestože jde o specifická vozidla poněkud větších rozměrů.
Zdroj: Tom Hyan

Přes šedesát let tradice

            První pick-up se zrodil už v roce 1963 na základě osobního vozu Isuzu Bellet a od té doby japonská automobilka nikdy pick-upy vyrábět nepřestala, přestože jejich hlavní produkci převedla z Japonska do Thajska, zemi pick-upům zaslíbené. Dnes se chlubí už šestou generací, uvedenou před pěti lety jako D-Max II a pro letošní rok výrazně modernizovanou. Přesvědčili jsme se při testování v Novém Městě na Moravě, že Isuzu D-Max nového typu TFS 87 (4x4) projede opravdu všude! Náročná trať v Šiklově mlýně pak důkladně prověřila vlastnosti vozu v těžkém terénu, který má nyní v každé verzi nejen šestistupňovou převodovku, ale i vhodnou terénní redukci.

Úspornější s novým motorem

            Nejen větší počet převodových stupňů, ale také zcela nový motor Isuzu RZ4E Turbo přispívají k výraznému snížení spotřeby! Společnost Isuzu Motors, jako známý specialista na vznětové motory, připravila čtyřválec 1,9 litru o výkonu 163 koní (120 kW), tedy stejném jako u předchůdce s větším objemem válců. V provozu tedy pocítíte jen příznivější spotřebu, motor jinak šlape jako dříve! Alternativně se dodává samočinná převodovka s kapalinovým měničem, motor pohání primárně zadní kola, přední můžete připojit pomocí otočného ovladače i při rychlosti až 100 km/h, pouze na řazení terénní redukce musíte zastavit. Nabídka sahá od pracovního trucku s dvoumístnou kabinou až po čtyřdveřový a pětimístný Double Cab, který je alternativou osobního vozu s možností přepravy nákladů. A právě obliba těchto verzí nyní přichází z Ameriky do Evropy, za mořem je pick-up Ford F-150 dokonce vůbec nejprodávanějším americkým automobilem.

Reklama

Autor textu a foto: Tom Hyan


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV