Reklama
Archiv - Zprávy

Škodovka představila nový úsporný Superb Greenline

Frankfurtský autosalon se blíží, a proto Škodovka odhalila jednu z novinek, která se tam představí – Superb Greenline.
Zdroj: Škoda

Mladoboleslavská automobilka čerstvě představila nejúspornější verzi už teď úspěšného a vychvalovaného superbu. Ponese tradiční označení Greenline a naživo jej uvidíme příští měsíc ve Frankfurtu.

Pod kapotou bude turbodiesel TDI o objemu 1,6 l a výkonu 88 kW. S ním prý bude dnes největší škodovka dosahovat spotřeby 3,7 l na 100 km při emisní hladině oxidu uhličitého 95 g/km. Motor je znám i z běžných superbů, ale jeho výkonové charakteristiky budou nespíše pozměněné. Greenline tak prý dokáže na jednu plnou nádrž ujet až 1780 km.

Greenline nebude ochuzen o start-stop systém a rekuperaci brzdné energie. Navíc však vůz dostane do vínku systém selektivní katalytické redukce SCR, který snižuje množství oxidu dusíku díky redukčnímu močovinovému činidlu AdBlue. Greenline dostane i šestistupňovou převodovku s delšími převodovými stupni, které rovněž přispějí k úspornějšímu provozu.

Tomu napomůžou i aerodynamické úpravy karosérie a podvozku i jeho snížení o 15 mm. Greenline tak bude ve verzi liftback vykazovat aerodynamický součinitel odporu v hodnotě Cx 0,263 a u kombíku Cx 0,275. Pro srovnání, u standardních superbů hodnoty činí Cx 0,282 a Cx 0,291. Úsporná velká škodovka bude jezdit na šestnácti nebo sedmnáctipalcových kolech s pneumatikami se sníženým valivým odporem. Nabízet se bude ve třech výbavových stupních - Active, Ambition a Style.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV