Reklama
Archiv - Zprávy

Šestiválcový Horex na dvou kolech má ve Frankfurtu premiéru

Ve Frankfurtu se nepředstavují jen automobily, ale i motocykly. Jeden z nich je i výtvor už poněkolikáté obnovené německé značky Horex.
Zdroj: Horex

Horex ukázal zvědavcům zmodernizovaný a upravený naháč s šestiválcem VR6. Tato značka není tak známá, přitom se však její historie píše už od počátku 20. let minulého století. Jenže v průběhu času několikrát zanikla, a to na začátku války, a pak v roce 1960. K obnovení došlo až v roce 2010, kdy Horex přišel s unikátním strojem VR6. V roce 2012 se začal dokonce prodávat, ale značka se, jak je její tradicí, dostala do problémů a koncem minulého roku požádala o ochranu před věřiteli. Jednoduše VR6 nešel na odbyt, jak si tvůrci představovali, a to hlavně kvůli vysoké ceně.

Teď tedy nadešel čas na další pokus. Firma získala německého investora 3C Carbon a původní VR6 se dočkal modernizace a úprav. Ve Frankfurtu se navíc představila exkluzivní limitovaná edice. V rámu trůní šestiválec naladěný na 170 koní s točivým momentem 138 Nm. Přední i zadní kyvná vidlice jsou značky Öhlins, jsou plně stavitelné, zadní je dokonce obdařená závodními geny. Charakteru stroje odpovídají i duální čtyřpístkové brzdy Brembo vpředu i vzadu, přední brzdové kotouče mají průměr 320 mm, zadní 264 mm. ABS i ledkové osvětlení a blinkry jsou standardem. Technologií LED je vybavena i přístrojová deska, samozřejmostí je i použití poměrně velkého množství karbonových dílů.

Vznikne pouze 33 kusů představené limitované edice, cena zatím není známa, ale bude jistě vyšší než u původního VR6. Otázka je, zda to není opět začátek cesty do pekel.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV