Reklama
Archiv - Zprávy

Rodinná raketa. Nejrychlejší kombík pokořil rekord Nürburgringu

Že musí být rodinné kombíky nudné, ne moc výkonné a hlavně praktické? Mercedes vám se svým E 63 S AMG ukáže, že to není pravda. A že s takovým rodinným parťákem klidně můžete útočit na rekordy nejslavnějšího evropského okruhu.
Zdroj: Mercedes AMG

Na Nürburgringu zajíždí rekordy kdekdo. U sportovních aut nebo dnes velmi moderních hot hatchů nás ty boje o nejrychlejší kolo už asi nepřekvapí, ale že se o každou setinku na tomto místě perou i kombíky, je možná pro některé novinkou. Ale jak brzy uvidíte, velmi rychlou a zábavně vyhlížející novinkou.

Nutno ale říct, že ostrý Mercedes na start nepostavila sama automobilka, ale novináři z magazínu Sport Auto, kteří zde rychlé časy zajíždějí v rámci testů celkem pravidelně. Nejde tedy tak úplně o oficiální rekord, který by mohl být zapsán v memoárech Nürburgringu. To ale nic nemění na věci, že výsledný čas je opravdu velmi zajímavý. Aby také ne. Vždyť E 63 S AMG pohání twin-turbo vidlicový osmiválec s objemem čtyř litrů s výkonem 612 koní a točivým momentem 850 Nm. Z klidu na 100 km/h umí vystřelit za 3,5 sekundy a maximální rychlost se zastaví na 290 km/h.

A výsledný čas? Novináři cílem takřka proletěli v čase 7 minut 45 sekund a 19 setin. Tímto se stali oficiálně nejrychlejšími jezdci v kombi a překonali oficiální čas SEATu Leon Cupra ST z roku 2015, který byl 7 minut a 58 sekund a 16 setin.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
0
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV