Reklama
Archiv - Zprávy

Pýcha Mercedesu, kabriolet třídy S, oficiálně představen

Mercedes zveřejnil fotografie svého nejnovějšího kabrioletu, o kterém tvrdí, že je to nejkrásnější vůz třídy S všech dob. Můžete to posoudit sami.
Zdroj: Mercedes

Technicky eskový kabriolet vychází z eskového kupé, podlaha však byla samozřejmě upravena a vyztužena. Kabriolet tak váží nemalé 2,2 tuny. Skládací plátěná střecha má tři vrstvy a bude k mání ve čtyřech barevných odstínech – černé, tmavě modré, béžové a tmavě červené. I když je relativně velká, její složení zabere jen 20 sekund a může se složit i za jízdy v rychlostech nižších než 60 km/h. Největší kabriolet Mercedesu dostal i novou generaci inteligentní klimatizace Thermotronic. Ta pomocí množství senzorů dokáže automaticky vytvářet v kabině příjemné klima, ať už je střecha složená či zavřená. Na výběr bude i několik druhů kožených čalounění sedadel a široká škála vybavení.

Základní pohonnou jednotkou bude dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 4,7 l a výkonu 335 kW s točivým momentem 700 Nm. Poprvé však Mercedes spojil čtyřmístný kabriolet i se značkou AMG, takže k mání bude i ostrá verze. Označení bude znít S63 AMG a S63 AMG 4MATIC, pod kapotou bude opět dvakrát přeplňovaný osmiválec, tentokrát o objemu 5,5 l a výkonu 430 kW a točivém momentu 900 Nm. S ním verze s pohonem všech kol zrychlí z nuly na sto za 3,9 s, maximální rychlost je pak elektronicky omezena na 250 km/h. První kusy se dostanou do prodeje začátkem příštího roku.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV