Reklama
Archiv - Zprávy

Pozor, ať nepřejedete slona! Prima COOL expedice Namibie 2017

Profrčeli jsme celou Namibii! Připravujeme odtud naprosto unikátní díl pořadu AUTOSALON. Cestu až k hranicím Angoly podnikáme s vozem Volkswagen Amarok V6, který do Afriky doplul lodí, na kterou jsme ho vyslali už v průběhu srpna.

Máme za sebou skoro 5000 kilometrů po “prachovkách”, po skalách, v písku, jeli jsme autem pět metrů od divoce žijících pouštních slonů. Od dnešního dne Vám budeme podávat krátké denní zpravodajství o tom, co nás po cestě potkalo, co vyděsilo, co překvapilo.

Začneme naprosto unikátním místem, které se nazývá Namib desert - Namibijská poušť. Říká se o ní, že je nejkrásnější pouští světa. Navíc jediným místem, kde se písečné duny přímo potkávají s oceánem. Představte si pláž, nekonečně modré vlny a hned vedle duny vysoké až 300 metrů!

Podnikáme cestu podél pobřeží, místy jedeme jen 2 metry od oceánu, kola se třou o útesy, na druhé straně zrcátka brnkají o zvedající se písek. Pneumatiky podhuštěny na 0,8. Maximální opatrnost, jinak Vám útes rozerve kola nadranc.

Romantiku pobřežní cesty střídá cesta dunami, neradno ale nic podceňovat! Namibijská poušť sahá od moře do vnitrozemí víc jak 200 kilometrů a na délku má až 1600km!! Díky tomu se Namibie stala poslední kolonizovanou africkou zemí, protože kdo z dobyvatelů připlul, otočil kormidlo zase hned zpátky. Všude jen písek….

Polykáme kilometry pouštních kilometrů, strmé výjezdy střídají pády hluboko dolů. A vemte jed na to, že se nevyhneme zapadnutí. Nakonec o tom všem se podrobně dozvíte ve vysílání Autosalonu, a to už 26. října.

Zítra se od našeho štábu dozvíte, jak se může nakupování v Namibii změnit v peep show, jak vypadá africká lednička a proč se ani u hranic s Angolou necítíme nebezpečně.

Autor textu a foto: expert Pepa

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV