Reklama
Archiv - Zprávy

Porsche Cayman bude možná levnější než Boxster, oba dostanou čtyřválce s turbem

To, že nový cayman a boxster dostanou čtyřválce, se šuškalo už nějaký čas a teď je to jisté. Dokonce jsou nyní známy i bližší podrobnosti.
Zdroj: Porsche

Modelový rok 2016 bude pro modely Cayman a Boxster docela přelomový. Nejmenší modely od Porsche totiž přijdou o šestiválce a místo nich nastoupí ležaté čtyřválce. Nové boxery dostanou, jak už je to dnes zvykem, turbodmychadla. Základní motor bude dvoulitr o výkonu 240 koní, Boxter S a Cayman S dostanou boxer o objemu 2,5 l a výkonu 300 koní, verzi GTS u obou modelů pak bude pohánět opět boxer o objemu 2,5 l, ale posílený na 370 koní.

Turbodmychadla prý budou elektrická, roztáčet se tedy budou v dostatečném předstihu, aby se eliminovala „turbodíra“. Je jasné, že dynamické vlastnosti a zrychlení budou lepší než současných atmosférických modelů, Porsche by si jinou alternativu ani nemohlo dovolit, jenže z pohledu pravověrných fanoušků vozů ze Stuttgartu je to ústup downsizingovému moru. Pouze u speciálních záležitostí, jakou nyní představuje Cayman GT4, ke kapitulaci nedojde. Ten si podle všeho ponechá atmosférický šestiválec.

Zatímco faceliftovaná carrera se ukáže v září ve Frankfurtu, nový cayman a boxster přijdou na řadu někdy zkraje příštího roku, buď v Detroitu, nebo v Ženevě. Další novinkou bude, že se cayman přestěhuje na dno nabídky Porsche a bude levnější než boxster. Mělo by to napomoci jeho prodejům, neboť od svého uvedení na trh stále nedosahuje prodejních čísel boxsteru. Nicméně toto „opatření“ prý bude platit jen na některých trzích.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV