Reklama
Archiv - Zprávy

Pojištění auta: Co všechno hraje roli při výběru a na co si dát pozor

Vybíráte pojištění pro nové auto? Přemýšlíte o změně starého pojištění? Nabídky se neustále vyvíjejí, proto se vám vyplatí se informovat o aktualitách a o faktorech, které ovlivňují cenu automobilového pojištění. Jaké produkty a služby se vám vyplatí a na co si při sjednávání dát pozor?

Pojištění auta - Podle čeho se pojistka počítá?

Nejjednodušší možností, jak najít to pravé pojištění pro vaše auto a zjistit, kolik vás bude stát, je zadat informace do online kalkulačky, která vám to na pár kliků spočítá. Které faktory ale bere v potaz?

  • Značka a typ vozidla
  • Objem motoru
  • Stáří vozidla
  • Počet nehod, které jste (ne)zavinili
  • Účel, ke kterému automobil využíváte
  • Místo bydliště

Jednotlivé aspekty se liší u povinného i havarijního ručení, tyto základní informace jsou ale stejné. Cena se pak také odvíjí od vámi zvoleného „balíčku“, do kterého jednotlivé typy tarifů pojišťovny shrnují, od výše spoluúčasti nebo zvolených připojištění.

Pojištění auta - Zvažte havarijní pojištění

Přijde vám havarijní pojištění zbytečné? Vězte, že obzvlášť pokud máte nové auto, toto pojištění vás může v případě nehody podržet. Kryje totiž škody na vašem autě, které vám povinné ručení nevynahradí. Havarijní pojištění vám vyplatí peníze za škody způsobené živelnou katastrofou, vandalismem, srážkou se zvěří, dobrá havarijní pojištění navíc zahrnují garanci pojistné částky, což znamená, že v případě velkých škod získáte zpět finance v plné výši původní ceny vozu, nikoli jen v hodnotě, která byla autu vyčíslena těsně před nehodou.

Pokud si sjednáte obě pojištění u jedné pojišťovny, získáte navíc obvykle výhodnější podmínky, například převedení tzv. bonusu z povinného ručení. Bonus je vlastně sleva, kterou získáváte za každý rok bez nehody. V případě nehodovosti vám naopak nabíhá tzv. malus, tedy přirážka.

Pojištění auta - Jak získat slevu na pojištění

Základním parametrem, co se týká slev, je již zmiňovaný počet nehod. Slevu ale můžete také získat jednoduše tím, že si pojištění sjednáte online přes internet. Využijte kalkulačku u ČSOB Pojišťovny a následně si pojištění rovnou sjednejte, dostanete 10% slevu a ušetříte čas, který byste jinak strávili ve frontách a čekáním na pobočce.

Reklama

Diskuze

František - 09.04.2022 19:00:02
Podívejte se na srovnávač pojištění Klik.cz, kde můžete najít výhodnou nabídku během pár kliknutí. Je to jednoduché srovnat a pak případně i online vyřídit pojištění.
Libor - 08.04.2022 13:59:07
Se kterým srovnávačem pojištění máte zkušenost? A jak přesně to teda funguje?

Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV