Reklama
Archiv - Zprávy

Pojeďte s náma do Afriky - zadarmo!

Myslím to vážně. Vyrazit můžete hned dnes večer. Televizní odlet je připraven ve 20:15 na Prima Cool. Čeká Vás nabitých 50 minut a velké dobrodružství Autosalonu mezi divokými africkými šelmami.
Zdroj: Autosalon

Zažijete prozatím nejdrsnější test off-roadu, který mi přišel pod ruku. Volkswagen Amarok dostal nakládačku 5000 km, z nichž asi jen 400 bylo na asfaltu. Jinak ,,prachovky“, kamenitý cesty, písek, skály - prostě humus.

Denní nájezd kilometrů se pohyboval kolem 400 km, ale to není jako jet do Brna a zpátky do Prahy po D1, to je jako jet do Brna a zpátky lesem, přes louky a řeky. Znamenalo to někdy až 12 hodin denně v autě. Takže Amarok znám do posledního šroubku, strávil jsem v něm za těch 15 dní expedice víc času než za půl roku u sebe doma.

Kardinální otázka zněla: “Dá tuhle cestu bez ztráty kytičky, když nemá redukční převodovku?” Byla na místě, protože v koloně s náma jely dvě vytuněný expediční Toyoty. Auto bylo navíc slušně naložený, takže se test týkal i nákladového prostoru a odolnosti interiéru. Co Vám mám říkat…moje auto - můj hrad. Vždyť jsem v něm i spal!

Co ale vlastně dnes večer můžete čekat. Příběh, jak Pepa a Amarok navštívili Křováky, dozvíte se, jak se chovat, když Vás obklíčí stádo slonů nebo napadne lev. Zjistíte, že se i v daleké Namibii dá narazit na lidi, kteří umí česky. Poradíme, jak se skamarádit s tuleněm, jak pokořit nejvyšší světové písečné duny, co všechno udělat proto, aby se auto změnilo na ložnici. Staneme se pašeráky masa, opraváři prasklých pneumatik, charitou, co doveze domorodým obyvatelům u hranic Angoly potravinovou pomoc. A potkáme i Jeremy Clarksona z pořadu The Grand Tour! Neopustíme ale naše základní poslání, a to zní: testovat automobily, vždy a všude a za všech okolností, pokud možno aby u toho taky byla trocha legrace, a tu i dnes večer slibujeme.

Afrického materiálu máme požehnaně takže, co nebude dnes večer v televizi, frkneme sem na web, a hned zítra to bude něco o historii, ale taky tragédii a neštěstí, které nechodí po horách, ale v Namibii… Čímž bychom chtěli vzdát hold a poctu jednomu člověku, který zahynul v této zemi kousek od nás, možná na silnici, po které jsme projeli chvíli před tím…ale o tom až zítra. 

P.S. dnes ve 20:15 na Prima Cool - nezapomeňte se dívat!

Autor textu: expert Pepa

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV