Reklama
Archiv - Zprávy

Peugeot se chystá na Dakar, ukázal novou zbraň 2008 DKR16

Peugeot se letos po dlouhé odmlce vrátil do kolotoče Rallye Dakar. Ale návrat to tedy nebyl zrovna úspěšný.
Zdroj: Peugeot

Není tedy divu, že pro nadcházející ročník Dakaru se francouzský tým svědomitě připravuje. Je totiž zvyklý vítězit, ovšem v lednu tohoto roku to nebyla žádná sláva. Na Dakaru skončila jako nejlepší ze tří továrních posádek dvojíce Stéphane Peterhansel a Jean Paul Cottret až na 11. místě, Despres s Picardem na 37. a Sainz s Cruzem museli dokonce ve 4. etapě odstoupit. Speciál Peugeot 2008 DKR tedy žádnou díru do světa neudělal.

Proto vůz u Peugeotu přestavěli a vznikl notně vylepšený Peugeot 2008 DKR16, jenž se nyní představil. Dokonce už má za sebou první testy, když jej Peterhansel, Sainz a Despres proháněli v písečných dunách Maroka. Nový vůz je o 200 mm delší a širší, nicméně se snížila světlá výška. Delší je i rozvor, naopak kratší jsou převisy vepředu i v zadu. Zajímavé je, že Peugeot i nadále zůstal u pohonu pouze zadní nápravy, ta bude napojena prostřednictvím sekvenční šestistupňové převodovky na motor. Jde o vidlicový šestiválec o objemu 3 l a výkonu v základu 254 kW až do 261 kW s maximálním točivým momentem 800 Nm. Motor je umístěn uprostřed a opatřen dvěma turbodmychadly.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV