Reklama
Archiv - Zprávy

Objevili jsme motorku Audi a vozidlo na vodu vyrobené v ČR!

První prototyp auta poháněného vodou (nebo jejími deriváty) se datuje do třicátých let minulého století. Díky dalšímu víkendovému tipu ale víte, že šikovné české ručičky stvořily něco podobného už o deset let dříve.
Zdroj: Autosalon

 

Motocykl značky Audi

Největší tuzemské muzeum historických motocyklů není v Praze, ale asi 90 kilometrů jižně od Plzně ve městě Kašperské Hory http://www.historicke-moto.cz/. Najdete tady přes sto let starý motocykl značky Wanderer, která dala později vzniknout automobilce Audi. Nebo třímístnou Čechii z roku 1924, která jezdila na mix benzínu a vody. I když je většina exponátů funkčních, na žádném z nich se nesvezete. Proto jeďte jako my do 20 minut vzdálených Sušic. V outdoorovém parku dokonale utaháte sebe i celou rodinu https://www.offpark.cz/ . Protože jsme v podhůří Šumavy, dá se vyrazit také na kole na jednu z mnoha cyklostezek http://www.npsumava.cz/cz/1047/sekce/cyklotrasy/. Region nabízí nejen stroje, co jezdí na vodu, ale i ty, co jezdí po vodě – v Sušici, nedaleko centra, jsou minimálně tři půjčovny lodí…     

Reklama

Magický trojúhelník

Intelektuální manželku a předškolní děti těžko zaujmou staré motorky nebo lanové centrum. Mechanický betlém se pro předvánoční období hodí http://muzeum.sumava.net/?page_id=47 , světový unikát pak představuje jediný skleněný oltář na světě v obci Dobrá Voda u Hartmanic http://www.vintir-dum.eu/dobra-voda/ . Vrch Svatobor, kde prý straší a přistává UFO, leží v trojúhelníku hradů Rabí, Velhartice a Kašperk – první dva jsou v zimním období zavřeny. Na památku založenou Karlem IV. však můžete s rodinou vyrazit i na konci prosince http://www.kasperk.cz/ .

Reklama

Tipy na ubytování

Zkrátka kdysi téměř neobydlené Sudety, kde si hověli pouze straničtí papalášové, vzkvétají po stránce kultury, možností sportovního vyžití i služeb. Náš štáb, stejně jako vaše rodina, najde ideální zázemí v Hotelu Kašperk http://www.hotelkasperk.cz/ . Dobrodružnějším povahám nebo těm, co hledají rustikálnější ubytování, doporučujeme mrknout na www.cirkevnituristika.cz/ubytovani . Zodpovědným tatínkům zdar - Jo, a nezapomeňte přezout!

Reklama

Autor textu: expert Dan


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV