Reklama
Archiv - Zprávy

Nové pajero se začíná odhalovat, uvidíme ho na začátku srpna

Čekání na nové pajero už ukrajuje své poslední metry. V srpnu Mitsubishi svůj bestseler předvede v plné kráse.
Zdroj: Mitsubishi

Japonská automobilka odstartovala odhalovací hrátky nového modelu Pajero a zveřejnila první teaserový snímek jeho nové podoby. Podrobnosti by však měly být utajeny až do premiéry nového pajera, jež se má uskutečnit 1. srpna na mezinárodním automobilovém veletrhu v Bangkoku.

Nicméně opravdu velké překvapení se asi konat nebude, tedy co se alespoň vzhledu týče. Už před časem se totiž na síti objevily uniklé snímky z patentových dokumentů, které do značné míry podobu pajera odhalují. Podle všeho tedy nové pajero stojí na stejné podvozkové platformě jako pickup L200.

Nic také zatím nebylo řečeno o motorech, které budou modely Pajero Sport a Challenger pohánět. Ale díky už zmiňované společné podvozkové platformě s L200 je přinejmenším jisté, že nové pajero dostane stejné pohonné jednotky, tedy v závislosti na daném trhu. Pod kapotou se tedy objeví dva turbodiesely o objemu 2,5 l a výkonu 95, resp. 133 kW či benzínový motor o objemu 2,4 l a výkonu 95 kW. Pajero nejspíše dostane i nový turbodiesel o objemu 2,4 l ve dvou výkonnostních provedeních, 115 a 135 kW.

Vypadá to, že nové pajero nebude revolucí, ale spíše evolucí, alespoň co se týče techniky a motorů. Vzhled se ale poměrně radikálně promění, z klasicky až nudně tvarovaného offroadu se má stát auto s moderně trendovým designem odpovídajícím prémiovým vozům kategorie SUV. Oproti nim by však mělo být pajero stále schopným nástrojem i do těžkého terénu. Za dva týdny uvidíme…

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV