Reklama
Archiv - Zprávy

Nová Toyota Prius na špionážních fotkách. Bude větší a ve dvou verzích

Prius je už léta mezi hybridy pojem nebo lépe řečeno etalon. Proto je nový modelový rok 2016 velmi očekávaný. Teď se objevily špionážní fotky se zcela odhalenými vozy.
Zdroj: Prius Club Malaysia

Fanoušci a nadšenci z malajsijského Prius Clubu se záhadně dostali ke dvěma novým priusům, které snad někdo převážel v podpalubí lodě a pořádně si nehlídal náklad. Každopádně i díky němu si můžeme nový prius prohlédnout.

Typický designový charakter a rozvržení vozu se moc nezměnily. Nový design je ale divočejší, trochu ve stylu vodíkové Toyoty Mirai. Zdá se ovšem, že se podle předpokladů vůz oproti předchůdci prodloužil a dostal větší rozvor. Naopak se ale snížila světlá výška, nový prius by tak mohl mít lepší aerodynamické vlastnosti a nižší součinitel aerodynamického odporu.

I když dohady o podobě nového priusu teď utichnou, stále není jisté, jaký dostane pohonný systém. Odborníci se však docela vzácně shodují, že pod karosérií se bude ukrývat benzínový čtyřválec o objemu 1,8 l a výkonu 77 kW, který bude spojený s elektromotorem o výkonu dalších 66 kW. Prius bude mít převodovku CVT a sadu Li-ion baterií s vyšší kapacitou než dosud. Bude tak údajně schopen v plně elektrickém módu urazit až 50 km. Průměrná spotřeba při běžném provozu by se mohla pohybovat někde kolem 1,5 l na 100 km.

Prius v nové podobě ale dorazí na trh ve dvou provedeních, jako hybrid a plug-in hybrid. Prý se budou lišit i designově. Oficiálně se má čtvrtá generace priusu představit už za pár dní, takže se teprve ukáže, jakou variantu to vlastně v Malajsii vyfotili.

Zdroj: Prius Club Malaysia
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV