Reklama
Archiv - Zprávy

Nezabijí nás teroristé, zabije nás IT!

Podle nejnovější statistiky 80% lidí v produktivním věku denně navštěvuje sociální sítě. A jelikož při řízení od nás auto 21. století vyžaduje téměž nulový fyzický výkon (cca 0,003 kW), proč si nehrát s mobilem právě za volantem?
Zdroj: Autosalon

Protože i nejlevnější auta nabízí propojení s mobilem…

Myslíte si, že telefonováním za jízdy někoho ohromíte? Smůla! Vztah auto-mobil existoval už před třiceti lety. Notoričtí telefonisté ale nesměli mít hluboko do kapsy. Středový panel se sluchátkem nabízel pouze luxusní segment, a to ještě nejdražší specifikace. Dnes není potřeba kupovat V12 a při telefonování řídit jednou rukou, konektivitu se smartphonem mají ve standardu i ty nejmenší a nejlevnější tříválce na trhu.

Protože 50 km/h není 150 km/h…

Miláčku, klid, naše SUV má pět hvězdiček EuroNCAP. I kdybych se kvůli pracovním povinnostem nevěnoval řízení (prohlížel si fotky holek na Instagramu) a nabourali jsme, nic se nám nestane. -  Pravda, nejnovější crossovery excelovaly v nárazových testech, vše ostatní je ale vytržené z kontextu. Při čelním nárazu, pokud budete připoutaní a budete mít správně nastavené opěrky hlavy, skončíte nanejvýš s modřinami. Ale to jen za předpokladu, že pojedete maximálně 50-64 km/h! Ve vyšších rychlostech se následky čelní srážky s pevnou bariérou neměří. Překračujete-li dálniční limit a nevěnujete se řízení, nezachrání vás ani deset hvězdiček

Reklama

Proto doporučujeme vybrat si auto/motorku, co vás ,,vtáhne do děje“. Takový Renault Mégane R.S. nebo Yamaha MT-09 SP, které v premiérovém dílu otestujeme, budou od kolegů vyžadovat 100% koncentraci!    

Autor článku: expert Daniel Dítě
Zdroj statistiky: Společnost AMI Digital ve spolupráci s agenturou STEM/Mark 


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV