Reklama
Archiv - Zprávy

Nepodléhejte turistickému davu, objevujte nové destinace

Nejčastější otázka dnešních dní zní: “Kam jedeš na dovču?” A stovky tisíc našinců odpoví: “Do Chorvatska, kámo. Řízky mamina nasmažila na sedm dní, pronajmu levně kuču, chlemtat budu Ožujsko a šlapat po Němčourech na přeplněný plaža. Nejedeš taky?” S Autosalonem naštěstí podobný travel-teror nezažijete. Naše cestovatelské tipy se vyplatí.
Zdroj: Autosalon

Mini Countryman s minikaravanem míří na nejjižnější výspu řeckého poloostrova Peloponés. Na první pohled štreka, skoro 2400 kilometrů, dvakrát víc než do středu Chorvatska. Takže nejdřív rady, jak cestu plánovat, užít si ji a ještě během ní něco poznat.

Pokud vyrážíte jako já s malými dětmi, nesnažte se trhat kamionové rekordy. Nemučte děti zbytečně dlouho svázané v Isofixech. Nedávkujte denně víc jak 500 kilometrů. První noc proto trávíme v maďarském Segedínu. Ne kvůli guláši, ale abychom si užili termály za pár korun.

Reklama

Hned několik kempů najdete na břehu řeky Tisy, ani ne 10 minut pěšky od centra. Sociálky a služby sice na úrovni masového pekla českých Sedmihorek, co ovšem kempy činí výjimečnými jsou bazény plné léčivé termální vody. V parném létě sice neochladí, cachtat se v nich ale můžete od ranního kuropění a na tajňačku i pod hvězdným nebem. Přikládám link pro inspiraci. http://szegedtourism.hu/en/helyek/where-to-sleep/camping/ http://www.szegedkemping.hu/en/bath

Během lázeňsko-kempingové relaxace přepadla naši posádku průtrž mračen. Holčičky na promočených krtincích rozšířily terapii i o bahenní zábal. Táta měl co dělat, aby udržel auto a minipřívěs v odpovídající hygienické kondici. Vidina jejich unavení ale byla tak lákavá, že je nechal řádit. Pak večerní klasika. Sváča na druhý den, pohádka na tabletu a spát. Zítra Minipartu čeká srbský kemp.

Autor článku: expert Josef Vrtal

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV